Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 04.05.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Цієї зими уряд обіцяє температуру в помешканнях не нижче 16 градусів.

  Через війну в Україні багато газопроводів, ліній електропередач та підстанцій зруйновано, інші росія подовжує системно знищувати. Нещодавні обстріли критичної інфраструктури залишали частину України на певний час без світла та води.

  То як пережити цю зиму і не замерзнути?

  Переваги приватного будинку

  Хтось з українців розв'язав питання тепла в міській квартирі переїздом у село - до родичів чи батьків, винайняли чи придбали будинок. Обігріти приватний будинок дещо простіше, адже для цього є більше можливостей. Власники приватних будинків запасаються на зиму дровами.

  Найпопулярнішим рішенням цього сезону є буржуйки. Їх експлуатація потребує дотримання правил безпеки - не притуляти до стіни та встановити на металевому листі. Її мінус - не тримає тепло і споживає багато палива.

  Якщо у будинку твердопаливний котел, він, часто, також потребує безперебійного електропостачання. Якщо не буде світла - не буде і тепла. Тому до котлів потрібен ще й генератор, який працює на дизелі чи бензині і може використовуватися лише на вулиці.

  Згодяться муровані печі і каміни, а їжу можна приготувати на мангалі або просто на вогнищі на вулиці. Також рекомендуємо придбати пальники на разових балончиках з газом-бутаном.

  Частина мешканців окупованих росією територій, зокрема, Київщини, вже змушена була призвичаюватися до таких умов у холодному березні.

  Як обігріти квартиру

  Якщо з приватними будинками і автономним опаленням ситуація зрозуміла, то як можна зберегти тепло, якщо живеш в багатоповерхівці?

  Уряд обіцяв, що температура у квартирах не перевищуватиме 20 градусів. "Ми маємо відвикнути жити взимку з відкритими вікнами та обігрівати вулицю. Вважаємо, що оптимальна температура в оселі має коливатися в межах 18-20 градусів, але в жодному разі не нижче 16 градусів", - говорив у червні міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

  Перший крок до тепла в квартирі - утеплений будинок. Якщо ви разом з сусідами подбали про це раніше, то це допоможе вам цієї зими.

  Утеплення своїми руками

  Але є прості і доступні кроки, які може зробити кожен для утеплення своєї квартири.

  В Україні є багато людей, які займаються енергоефективністю. Ми переконані, що кожен може зробити прості речі у своїй квартирі, щоби зменшити втрату тепла.

  По-перше, треба зменшити вихід тепла з дому через двері та вікна. Зокрема, утеплити дерев'яні рами, заклеїти стики малярним скотчем або відрегулювати пластикові вікна на зимове щільне закривання.

  Важливо перевірити зовнішню ізоляцію вікон. Якщо потрібно - поновити монтажну піну й силікон, де потрібно довкола рам, а також під зовнішніми і внутрішніми підвіконнями.

  Інший важливий момент - батареї, особливо ті, які розташовані у нішах, бо там стіна ще тонша. Варто придбати ізоляцію алюформ, яку помістити між стіною та батареєю. Таким чином тепло відбивається всередину помешкання й менше гріє зовнішню стіну.

  Якщо ви мешкаєте у старому будинку з високими стелями, то є рекомендація із закордонного досвіду розміщувати під стелею спеціальні вентилятори, які повертатимуть тепле повітря до низу.

  В крайньому випадку, жителям невеликих багатоквартирок рекомендується на кожний окремий під’їзд придбати пічку (буржуйку) і заготовити запас дров.

  Електронагрівачі і їх небезпека

  Їх моделі різняться за потужністю, безпечністю та економічністю.

  Масляні обігрівачі, тепловентилятори та конвектори поступаються інфрачервоним панелям з кераміки та скла, мікатермічним та плівковим обігрівачам, які споживають значно менше електроенергії, а нагрівають швидше і краще.

  Але тут є небезпека, особливо у старих будинках - їхня внутрішня мережа не розрахована на підключення великої кількості електроприладів. Якщо мешканці будинку увімкнуть занадто багато приладів одночасно, мережа перевантажиться і вимкнеться. Залишається сподіватися, що проводка будинку витримає напругу.

  Експерти радять викликати електрика, який визначить, яку саме потужність витримає внутрішня квартирна мережа і будинкова мережа. Тоді ви будете розуміти, обігрівач якої потужності купити, щоб не нашкодити ні собі, ні сусідам.

  Спальний мішок чи ковдра?

  Коли температура в приміщенні опуститься до 16 градусів, для комфортного сну варто запастися теплими пуховими та шерстяними ковдрами.

  Також хорошим варіантом для сну є спальний мішок, у який ви залазите, як в кокон, закриваєтеся на замок і обмежуєте таким чином доступ холодного повітря.

  Радимо обирати зимовий варіант спальника.

  Найкращими вважаються пухові спальники. Вони теплі і компактні. Але й недешеві. Пух в таких спальниках просочений водовідштовхувальною рідиною. Хоча це актуально більше для гір, в квартирі не варто боятися, що спальник дуже відвологне.

  Інший варіант наповнювача спальників - прималофт. Це синтетичний замінник пуху, він легкий, теплий, але також дорогий.

  Для того, щоби зігрітися, можна одягнути навіть пухову куртку і рукавиці, лягти у спальник і лише після того, коли стане тепло, зняти верхній одяг.

  Зручний теплий одяг

  Важливу роль в утепленні тіла відіграє одяг і його правильна послідовність. Пам'ятайте про принцип багатошаровості, наскільки це можливо в умовах помешкання.

  Тут підійде флісовий та вовняний одяг, термо- та плетені шкарпетки.

  Важливу роль тут відіграє термобілизна. Її першочергове значення - відводити вологу з тіла під час активного руху. Але термобілизна з натуральної вовни також гарно зігріває.

  Найкращою є білизна з шерсті мериноса. Вона недешева, але зручна і служити вам роками. Якщо ви працюєте вдома за комп'ютером, вам допоможуть рукавички без пальців. Долоня залишатиметься в теплі, водночас це не сковуватиме руху пальців.

  Найкращий спосіб зігрітися, коли нічого не допомагає, - активний рух і тепле питво.

  Ще один спосіб швидко зігрітися - бабусин - грілка з гарячою водою.

  Що має бути під рукою

  У разі аварійного відключення світла, особливо у будинках, де немає газу, варто мати під рукою якомога більше речей зі списку нижче. Адже електроенергія може зникнути на декілька днів.

  Тому варто мати напоготові:

  • павербанк, завжди заряджений;
  • свічки;
  • сірники;
  • запальнички;
  • ліхтарик;
  • радіо, яке працює не від електрики, щоби почути останні новини;
  • вода (1-2 п'ятилітрові бутлі). У разі вимкнення світла можуть не працювати насоси;
  • продукти швидкого приготування (консерви, каші, макарони);
  • термос;
  • пальник туристичний (газовий, гелевий тощо), щоби закип'ятити воду чи розігріти їжу.

  Цей список речей можна доповнювати та розширювати.

  Мати план Б

  Окрім речей, які варто підготувати у випадку відсутності світла і тепла, також самому продумати план Б, якщо залишатися у власному житлі з певних причин стане неможливо, то виїжджаємо у будинок в село. Відповідно, авто має запас пального. І хата також готова до зимівлі. Там є піч і дрова, а придбані і зроблені для своєї оселі речі не зашкодять.

  Якими продуктами слід запастися на випадок відключення електроенергії

  Жири

  Жири забезпечують життєдіяльність організму, насичуючи його енергією та підтримуючи зростання клітин. Цей компонент допомагає контролювати рівень холестерину, артеріального тиску та поглинати життєво необхідні поживні речовини.

  Дієтолог рекомендує запастися оливками, горіхами, насінням, сирами, олією, печінкою тріски, салом, кокосом та арахісовою пастою.

  Білки

  Білки відіграють велику роль в утворенні ферментів, продукції антитіл та гормонів. Цей компонент міститься в тофу, соєвому м'ясі, квасолі, консервованій сочевиці, сушеному м'ясі, сушеній рибі, печінкових та м'ясних паштетах, кисломолочних сирах, сухому молоці.

  Вуглеводи

  Вуглеводи насичують організм енергією. Вони виділяються з їжі, перетравлюються і розщеплюються в глюкозу, яка потрапляє у кров і насичує клітини.

  Дієтолог радить запастися хлібом, хлібцями, гречкою, кускусом, рисовою локшиною, лавашем, вівсянкою швидкого приготування, сухими сніданками, сублімованим кашами, сублімованим супами з нуту, сочевицею та грибами.

  Клітковина та вітаміни

  Ці продукти не вимагають термічної обробки. Віддайте перевагу сезонним представникам: морква, капуста, огірки, ікра кабачкова в банці, буряк, помідори, яблука, груші, апельсини, банани, консервований горошок та кукурудза, томатні пасти.

  Відділ з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Погребищенської міської ради

 

 

 

Органи влади