Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 28.04.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Вимоги до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та користь для здоров'я людини

  Держпродспоживслужба нагадує операторам ринку та споживачам, що з 21 серпня 2023 року маркування всіх харчових продуктів, що виробляються та реалізуються на території України, має відповідати вимогам, що регламентуються наказом Міністерства охорони здоров'я України від 15.05.2020 р. №1145 "Про затвердження Вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров'я харчових продуктів".

  Ці вимоги застосовуються до тверджень про поживну цінність та тверджень про користь для здоров'я, що використовується у маркуванні, представленні або рекламі, призначених для кінцевого споживача харчових продуктів, які виробляються в Україні, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України. Мова йде про позначки будь-якого типу та форми, включаючи малюнки, графічні зображення або символи, які не відносяться до обов'язкової інформації про харчові продукти та в яких стверджується або вказується, що харчовий продукт має певні властивості.

  Зазначеним наказом затверджено Перелік тверджень про поживну цінність та умови їх застосування; Перелік тверджень про зниження ризику захворювань та тверджень, які стосуються розвитку і здоров'я дітей; Перелік тверджень про зниження ризику захворювань та тверджень, які стосуються розвитку і здоров'я дітей, що дозволені для використання.

  З метою недопущення введення споживача в оману, твердження про поживну цінність та користь для здоров'я не повинні:

  • бути неправдивими, неоднозначними або такими, що вводять споживача в оману;
  • спричиняти сумніви стосовно безпечності або поживних властивостей інших харчових продуктів;
  • заохочувати або спонукати до надмірного споживання певного харчового продукту;
  • стверджувати, вказувати або мати на увазі (натякати), що збалансоване та різноманітне харчування не може забезпечити отримання організмом необхідної кількості поживних речовин;
  • посилатися на зміни у функціях організму шляхом надання текстової інформації або графічних зображень (за допомогою піктограм або символів), що можуть викликати та (або) підсилювати страх споживача.

  Закликаємо виробників та імпортерів харчових продуктів дотримуватись вимог наказу Міністерства охорони здоров'я №1145, а споживачів бути пильними при виборі продукції.

  Спільно з європейським проєктом EU4SaferFood ми підготували інфографіку стосовно оновлених вимог до тверджень про поживну цінність та користь для здоров'я харчових продуктів.

  Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

 

 

Органи влади