Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 14.08.2024 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Останнім часом зросла кількість випадків заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою людей (шахрайство).

  Відділ поліції № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області повідомляє, що шахрайство стає все більш розповсюдженим способом незаконного заволодіння чужим майном.

  Шахраї діють на вулицях, в просторах інтернету, по телефону і навіть приходять додому до громадян.

  Види інтернет – шахрайств:

  • КУПІВЛЯ – ПРОДАЖ. Як правило, у соціальних мережах, OLX та FACEBOOK шахраї розміщують оголошення щодо продажу деревини (дрова), зернових культур за привабливою ціною, обіцяють навіть доставити товар до місця проживання, проте важливим нюансом є проведення попередньої передоплати. Громадяни, зазвичай, без заперечень погоджуються, перераховують кошти шахраям, а останні, у свою чергу, уже безслідно зникають. Надсилати гроші можна лише особі, яку Ви знаєте або оплачувати товар після його отримання. Або так званий покупець просить придбати товар через «ОЛХ доставку», надсилаючи продавцеві посилання (яке є фішинговим) у Вайбер чи Телеграм, у даному випадку жертвою стає продавець, який з метою оформлення ОЛХ доставки вводить свої банківські дані за посиланням.
  • ПРАЦІВНИКИ БАНКУ «ВАШУ КАРТУ ЗАБЛОКОВАНО». Працівники банківських установ ніколи не запитують у телефонних розмовах номер дії картки, пін-код та інші дані, які сприятимуть зняттю злочинцями коштів, зокрема не відсилають на мобільний телефон ніяких кодів в СМС-повідомленнях. Якщо таке трапилось, потрібно одразу звернутись у банківську установу, щоб вжити заходів щодо захисту банківської картки та звернутись до поліції.
  • ФІШИНГ. Це вид шахрайства, коли люди потрапляють на так званий «офіційний» сайт чи отримують посилання (проголосувати за когось) від знайомих у соціальних мережах. У таких випадках потрібно перевірити, що це за сайт, та не залишати у ньому свої персональні дані.
  • ВИГРАШІ – ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ. У випадку коли надійшло повідомлення про виграш чи оформлення допомоги (отримання соціальних виплат чи наприклад допомоги ООН), не можна надсилати передоплати чи надавати дані своїх банківських рахунків.
  • «ВАШ СИН У ПОЛІЦІЇ» чи «ВАШ РОДИЧ У БІДІ ЧИ ПОТРАПИВ ДО ЛІКАРНІ». Зазвичай зловмисники телефонують жертві, представляючись працівниками поліції, і повідомляють, що ніби її родич затриманий поліцією у зв’язку з наркотиками (участю у бійці, ДТП і т.д.). У такому випадку потрібно одразу звернутися до поліцію, зателефонувавши на спец. лінію «102» та особисто зв’язатися із родичом (особою з приводу якої телефонують).

  ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЇВ:

  1. Не надавайте своїх персональних даних та даних про особисті банківські рахунки (картки) іншим особам.
  2. Перевіряйте інформацію.
  3. Захищайте паролі.
  4. Використовуйте додатковий рівень безпеки.
  5. Користуйтеся офіційними програмами та сайтами.
  6. Не переходьте за сумнівними посиланнями.
  7. Відключіть у мобільного оператора віддалену заміну sim-карти.

  БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

 

 

Органи влади