Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 02.01.2025 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

   Складні кліматичні умови, що склалися, призвели до уповільнення темпів проведення польових робіт, у т.ч. захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур'янів, а з припиненням опадів та підвищенням температури повітря обсяги проведення цих робіт істотно збільшаться. Водночас різко зросте активність льоту бджіл, які будуть інтенсивно харчуватись.

  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області закликає господарства усіх форм власності та громадян з великою обережністю використовувати засоби захисту рослин та гербіциди.

  Необхідно суворо дотримуватись вимог Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, зокрема: не допускати обробки полів під час льоту бджіл, уникати обробки квітучих рослин, попереджувати місцеві громади та бджолярів про час і місце застосування пестицидів, активно співпрацювати із бджолярами з метою уникнення загибелі медоносних бджіл та уникнення конфліктних ситуацій.

  Також просимо бджолярів враховувати складні для господарників умови вирощування сільськогосподарських культур та плодових насаджень, налагоджувати комунікацію між пасічниками та господарствами різних форм власності (сільськогосподарськими підприємствами, власниками паїв та приватними господарями, що вирощують на своїх садибах рослини, які здатні приваблювати бджіл) для уникнення непорозумінь внаслідок обробітків своїх угідь засобами захисту рослин.

  Завантажити пам'ятку можна за посиланням!

  Алгоритм дій при проведенні планових протиепізоотичних заходів на пасіках та графік

  1. Державні установи Держпродспоживслужби повідомляють про дату, час і місце проведення планових протиепізоотичних заходів на пасіках, розміщуючи повідомлення на офіційному вебсайті Головного управління Держпродспоживслужби із зазначенням кожного населеного пункту області, а також листом органи місцевого самоврядування та пасічників.
  2. Планові протиепізоотичні заходи на пасіках проводяться ветеринарними спеціалістами Держпродспоживслужби безпосередньо або під їх контролем власниками пасік:
  • Відбір зразків проводиться у кількості 10% від загальної кількості бджолосімей. Відбір зразків в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів проводиться безоплатно до 15.05 поточного року. Лабораторні дослідження проводяться на вароатоз, нозематоз, акарапідоз, американський та європейський гнильці. Лабораторні дослідження в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів проводяться за рахунок коштів державного бюджету (Постанова Кабінету Міністрів України №413 від 23 квітня 2008 року).
  • Клінічний огляд бджолосімей включає в себе візуальний огляд спеціалістом ветеринарної медицини гнізд бджіл (в середині вулика), їх розплоду – 2-3-х стільників (рамок), спостереження за їх поведінкою з метою виключення або встановлення підозри на інфекційні, паразитарні хвороби. Сплата коштів за проведення клінічного огляду бджолосімей відбувається відповідно до тарифів, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 лютого 2013 року №96. Кошти сплачуються лише за ту кількість бджолосімей, яка була фактично оглянута спеціалістами Держпродспоживслужби.

  Завантажити пам'ятку з алгоритмом дій при проведенні планових протиепізоотичних заходів на пасіках можна за посиланням!

  Завантажити графік проведення планових протиепізоотичних заходів на пасіках можна за посиланням!

  Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

 

 

 

Органи влади