У Вінницькій обласній службі зайнятості стартувала кампанія «Кар’єра без бар’єрів!»
На Вінниччині успішно реалізується флагманський проєкт Міністерства економіки України «Робота без безбар’єрів». Це один із напрямів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що реалізується з ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Основна мета проєкту полягає у забезпеченні рівних умов та можливостей для працевлаштування чи отримання фінансових ресурсів для започаткування або розширення власної справи для усіх громадян, незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я.
У квітні 2025 року у Вінницькій обласній службі зайнятості стартувала інформаційна кампанія «Кар’єра без бар’єрів!», що покликана забезпечити рівний доступ до послуг служби зайнятості для всіх категорій населення, зокрема осіб з інвалідністю, у тому числі внаслідок війни.
Безбар’єрність — не виняток, а норма
Кампанія спрямована на формування інклюзивного ринку праці, де кожна людина має право на самореалізацію незалежно від фізичних можливостей, віку, статі, соціального статусу чи інших факторів. Адже безбар’єрність — це не лише про фізичну доступність, але й про економічну, освітню, соціальну та інформаційну рівність. Це питання стосується кожного з нас.
«Безбар’єрність — реальний інструмент для того, щоб кожна людина мала можливість розвиватися, працювати й будувати своє майбутнє тут, в Україні», — зазначає керівник Вінницького обласного центру зайнятості Геннадій Бамбура.
Інклюзія в дії: приклад Вінницької філії Вінницька філія
Вінницького обласного центру зайнятості (вул. Стрілецька, 3а) є флагманом безбар’єрного обслуговування. Простір філії облаштовано з урахуванням потреб людей з інвалідністю:
- зручна парковка та відсутність фізичних перешкод на вході,
- наявність пандусів та підйомника з викликом персоналу,
- адаптовані вбиральні,
- спеціально облаштований кабінет для роботи з клієнтами, які користуються кріслами колісними.
Що пропонує служба зайнятості?
Звертаючись до центрів зайнятості, громадяни можуть:
- знайти постійну або тимчасову роботу,
- пройти безкоштовну профдіагностику та отримати профорієнтаційні послуги,
- підвищити кваліфікацію або здобути нову професію,
- долучитися до суспільно корисних і громадських робіт,
- отримати матеріальну допомогу по безробіттю,
- започаткувати власну справу,
- роботодавці — отримати компенсації за працевлаштування осіб окремих категорій, у тому числі за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.
Успішні історії та заплановані заходи
В рамках кампанії «Кар’єра без бар’єрів!» передбачено низку заходів для людей з інвалідністю, ветеранів, роботодавців і підприємств, які впроваджують політику соціальної відповідальності.
Особливе місце в кампанії займає цикл мотиваційних історій вінничан, які за підтримки служби зайнятості успішно працевлаштувалися, започаткували бізнес або здобули нову професію.