Щодо профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь у місцях розташування переселенців
Гострі кишкові інфекційні захворювання та харчові отруєння простіше попередити, аніж лікувати, для запобігання їх можливого виникнення необхідно дотримуватися найпростіших правил:
- Не вживайте продукти, які швидко псуються та які зберігалися без холодильника, після завершення терміну придатності або за найменшої підозри на те, що вони зіпсувалися.
- Часто (до та під час приготування їжі) мийте руки, посуд і поверхні, де готується їжа.
- Не допускайте перехресного забруднення продуктів, відокремлюйте сире м’ясо, птицю та яйця від готових до вживання продуктів. За можливості використовуйте окремі дошки, ретельно мийте посуд теплою водою із мийним засобом після обробки сирих продуктів харчування.
- Проводьте належну термічну обробку продуктів та дотримуйтеся технології приготування, рекомендацій щодо дотримання необхідної внутрішньої температури, аби знешкодити шкідливі бактерії. Воду краще прокип’ятити, якщо є підозра на її можливе забруднення або вживати для пиття та приготування їжі бутильовану воду. Сире молоко перед вживанням також краще прокип’ятити.
- Зберігайте продукти правильно, у холодильнику температура має бути 4°С або нижчою. У холодну пору року, коли на дворі мороз, продукти можна зберігати у неопалюваному приміщенні, якщо немає холодильника.
Пам’ятайте: дотримання елементарних правил особистої гігієни збереже ваше здоров’я та здоров’я ваших рідних.
Погребищенське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області