Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 02.05.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Спалювання сухої рослинності та інших рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.

  З метою зменшення кількості пожеж у природних екосистемах, а також виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які здійснюють такі правопорушення на території Погребищенської міської територіальної громади були проведені рейдові відпрацювання.

  До складу рейдової групи увійшли представники відділу регулювання земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища Погребищенської міської ради та СПД № 2 ВП № 4 Вінницького РУ Поліції у Вінницькій області.

  Під час рейдів було складено 16 протоколів про адміністративне правопорушення за ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення проти паліїв, яким тепер загрожує штраф від 3060 грн до 6120 грн.

  Також під час профілактичного рейду з населенням проводилась роз’яснювальна робота щодо заборони спалювання сухої трави та небезпеки, яку несуть такі пожежі, а також доводилась інформація про значне зростання штрафних санкцій за вищезгадане порушення.

  Подібні рейдові відпрацювання будуть проводитися і надалі.

  Метою подібних рейдів є не лише нагадування про небезпеку та шкоду внаслідок випалювання сухої рослинності та листя, а й роз’яснення наслідків таких дій, які передбачені статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дана стаття забороняє випалювання рослинності або її залишків. Санкція статті передбачає штраф на громадян від 3060 до 6120 грн. А ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду від 6120 до 12240 грн.

  Застерігаємо, що спалювання сухостою розцінюється, як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

  Зокрема, у статті 113 «Диверсія» Кримінального Кодексу України до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їх здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема сухої рослинності та інших рослинних залишків.

  В роз’ясненні йдеться, що під час воєнного стану ці дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни.

  Звертаємось до жителів громади з проханням відмовитись від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників, свідомо дотримуватись правил пожежної безпеки та спільно дбати про стан нашого довкілля!

  Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.

  Слід пам'ятати, що під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

  Одночасно з цим, закликаємо громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності. Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном 102. Пожежу, що розгоряється, спробуйте засипати піском чи залити водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки або помічена вами пожежа набула значного масштабу, телефонуйте за номером 101!

  Відділ регулювання земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища Погребищенської міської ради

 

 

 

Органи влади