Правила пожежної безпеки в весняно-літній період
У зв’язку з настанням весняно-літнього періоду, підвищенням температури навколишнього середовища, щорічно відзначається збільшення кількості пожеж. Як правило, в цей період відбувається прибирання територій та приватних домоволодінь.
Внаслідок чого громадяни несанкціоновано спалюють суху рослинність та сміття.
З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:
- Не кидайте не загашені недопалки та сірники в траву;
- Не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;
- Не користуйтеся піротехнічними виробами;
- Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.
Що робити, якщо ви опинилися в зоні пожежі:
- Відчувши запах диму або виявивши пожежу, з’ясуйте, що горить, на якій площі, яка небезпека поширення пожежі. Якщо чи в зоні руху вогню ви виявите постраждалих, то прийміть заходи по їх евакуації в безпечне місце. Про те, що трапилося повідомте пожежну службу за телефоном 101 або 112, вказавши точну адресу. Оцініть ситуацію, чи варто намагатися загасити вогонь самостійно або краще поспішити за допомогою. Це необхідно зробити навіть в тому випадку, якщо пожежу вдалося загасити, так як можливе відновлення горіння.
- Найбільш прості способи гасіння: залити вогонь водою з найближчого водоймища, засипати піском або нанести різкі ковзаючі удари по кромці вогню зеленими гілками з відкиданням вугілля на вигорілу ділянку.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків.
Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.
Фахівець відділу забезпечення заходів пожежно-профілактичної роботи у Вінницькому районі ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області ст.лейтенант служби цивільного захисту Руслан БУНИЧ