Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 20.04.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Відбулося чергове засідання Координаційного центру з гуманітарних і соціальних питань, який минулого року утворено міською радою. Координатор цієї структури радник міського голови Анатолій Білик у вступному слові подав розширену інформацію про наявні ресурси, які було зібрано громадою, систематизовано за класифікацією і згодом доставлено за призначенням та потребами з допомогою волонтерських екіпажів в госпіталі, у пункти постійної дислокації військових частин, на передову.

  Асортимент продукції, збір якої не припиняється й досі на пункті збору у Погребищі, досить широкий: найрізноманітніші продукти харчування, домашні консервовані овочі й фрукти, сало, олія, картопля, часник, цитрусові, а також предмети й речі військової амуніції — від шкарпеток й засобів особистої гігієни до тепловізорів і рацій, бушлатів, взуття, курток, наколінників.

  Анатолій Білик усе підтвердив цифрами по кожному конкретному виду зібраної допомоги (загалом усе можна виміряти кількома тоннами) і далі зупинився на прикладах того, з якими ініціативами долучаються до загальної справи погребищани та жителі старостинських округів. Наприклад, працівники культури організовують різного роду патріотичні програми, а малолітні діти на Коляду теж зібрали кошти, які пішли на допомогу армії. У селах старостинських округів гуртом ліплять вареники, готують тушковані м’ясні консерви. Активно працюють на Перемогу педагогічні та учнівські колективи навчальних закладів. Так би мовити, у своєрідний центр мережі гуманітарної допомоги перетворився Погребищенський ліцей №1. Ще до повномасштабного вторгнення російських окупантів дирекція, педагоги, учні і їхні батьки в числі перших відгукувалися на потреби військових АТО й волонтерські запити. Тепер ця діяльність активізувалася ще більше: допомогу й тепле слово підтримки тут знаходять вимушені переселенці, які зупинились у нашому краї. Звідси передають воїнам заготовлену продукцію, тут масово виготовляють устілки в солдатські берці, виробляють окопні свічі, малюнки вихованців додають настрою, наснаги та зігрівають душі воїнів, нагадують, що про них пам’ятають і їх люблять. Як і в ВПУ №42, тут знову таки ще з днів проведення Антитерористичної операції готують сухі борщові набори, які користуються попитом у бійців.

  Чимало волонтерської допомоги доставляється на фронт адресно безпосередньо керівниками сільськогосподарських структур та окремими власниками транспортних засобів. Тому на порядку денному чергового засідання Координаційного центру з гуманітарних і соціальних питань, як і попереднього разу, постало питання придбання через благодійний фонд автомобіля-фургона, завдяки чому оперативніше можна було б вирішувати як збір волонтерських вантажів у населених пунктах громади, так і його доставку за призначенням.

  Погребищенський міський голова Сергій Волинський повідомив, що це питання, як й інші, скажімо, що стосується дороговартісних замовлень на тепловізори та інше обладнання, опрацьовуються, уточнюються і вирішуються заступниками голови, працівниками апарату і комунальних підприємств міської ради. Задіяно усі ланки, від яких залежить результат. Стосовно волонтерського автомобіля теж вже є напрацювання.

  В обговоренні піднятих на засіданні Координаційного центру гуманітарних і соціальних питань взяли участь заступник голови міської ради Олександр Тригуб, начальник відділу оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правохоронними органами міської ради Сергій Скарбовійчук, засновник благодійного фонду «Надросся» Олександр Скалецький. Подяку від військового підрозділу за волонтерську допомогу вручено колективу ВПУ №42.

  А на завершення у залі засідань прозвучала слушна пропозиція від юриста КП «Погребищенська центральна лікарня» Юрія Шиманського, який, як пасічник-аматор, запропонував особистий внесок в допомогу виділенням кількох кілограмів воску для виготовлення окопних свічок та таким чином закликав долучитись до цієї справи і пасічників громади. Що ж, чекаємо на розуміння і співпрацю товариства бджолярів громади.

  Микола МАЦЕНКО, член Координаційного центру з гуманітарних і соціальних питань.

 

 

 

Органи влади