Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 23.11.2024 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  25 листопада 2022 року відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору 1932-1933 років».

  У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді та студентства, громадськості.

  У виступі Погребищенський міський голова Сергій Волинський зазначив, що сьогодні ми схиляємо голову перед однією з найстрахітливіших і найсумніших дат не тільки в нашій, а й у світовій історії – 90 - ми роковинами голодомору 1932-33 рр., який знекровив і спустошив нашу землю, забрав мільйони життів її безневинних дітей.

  Сучасна російсько-українська війна – це ще одна спроба скорити нашу країну. Намагання знищити енергетичну інфраструктуру країни-це черговий акт геноциду росії проти українського народу в ХХІ столітті. На окупованих територіях рашисти знову, як і в роки СРСР, знищують пам’ятні знаки, меморіальні таблички, музейні експонати про ті страшні часи.

  «Наш обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто 90 років тому не дожив, не долюбив…Це пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має про це забувати. Нехай пам’ять про всіх невинно убієнних живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу та гідність українського народу.

  Вічна пам’ять жертвам голодоморів!» - наголосив керівник громади.

  Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.

  Мітинг-реквієм завершився тематичним віршем у виконанні Юлії Коновалової та заупокійною молитвою, яку зачитав священник Православної церкви України отець Петро.

  Меморіальні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів та 90-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні триватимуть й у суботу. В усіх старостинських округах відбудуться заходи по вшануванню пам’яті жертв голодоморів. Мешканці громади долучаться до акції «Засвіти свічку» о 16-00 год. Кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні (чи на балконі), ушанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні.

  За даними науково-демографічної експертизи, загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932-33 років становить майже 10 млн. осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 млн. Архівні документи та зібрані у 1993 і 2008 роках, свідчення очевидців Голодомору стверджують, що в тогочасному Погребищенському районі страшний голод 1932 / 33 – х років забрав близько 14 тисяч його жителів.

  Їх імена навічно увійшли у «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради

 

 

 

Органи влади