Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 03.12.2024 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Цей шкідник завдає шкоди рослинам і став екологічною проблемою, оскільки може за один сезон повністю знищити посадки самшиту.

  Вогнівка самшитова – вид метеликів родини вогнівок-трав'янок. Гусінь вогнівки розвивається переважно на самшиті, але за відсутності необхідної кормової бази, крім самшиту, може пошкоджувати також модрину колхідську, лавровишню, клен, ясен, мушмулу японську, деякі інші декоративні рослини – піроканти, бруслини Форчуна, які рідше трапляються в наших садах.

  Як боротися зі шкідником?

  Тим, хто має самшит і хоче зберегти його, слід постійно тримати ці рослини під контролем. За невеликої кількості кущів можна застосовувати механічний метод боротьби:

  • обрізати пошкоджені гілки
  • збирати яйцекладки
  • струшувати гусениць та знищувати їх.

  1. Пошкодженим кущам слід забезпечити посилений догляд – полив та підживлення добривами.

  2. Через відкритий спосіб життя самшитової вогнівки на неї діють практично усі пестициди, які застосовуються у боротьбі з листогризучими шкідниками – інсектициди з груп синтетичних піретроїдів, неонікотиноїдів, авермектинів. Головне – забезпечити чергування препаратів для попередження виникнення резистентності та ретельно обробляти насадження потужним струменем оприскувача, щоб препарат проникав всередину кущів.

  Як свідчить досвід, нехтування фактом появи цього шкідника призводить до повної загибелі насаджень самшиту та необхідності їх викорчовування. Тому необхідно проводити постійну боротьбу із самшитовою вогнівкою.

 

 

 

Органи влади