Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 26.12.2024 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Починаючи з 14 жовтня 2014 року, в Україні щорічно відзначається День захисника України. Цей день нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. Це свято було засновано Указом Президента України П.Порошенка №806/2014 від 14 жовтня 2014 року. День обрано не випадково. Історично склалося, що ця дата є сакральною для українських козаків.

  14 жовтня Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо.

  14 жовтня 1942 року вважається символічним днем утворення Української повстанської армії.

  У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі.

  Це свято пов’язане з розвитком війська від часів Русі. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних Сил України, які сьогодні відстоюють суверенітет України у війні з російським агресором.

  14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на «День захисників і захисниць України». Президент України В. Зеленський підписав закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України" №1643-IX, згідно з яким назва свята «День захисника України» змінилась на «День захисників і захисниць України». Це сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей. Поряд із чоловіками на захист Батьківщини ставали жінки. До прикладу, нам відомі імена Христини Сушко та Харитини Пекарчук, які воювали в Армії УНР. У Легіоні Січових стрільців була Жіноча чота, співорганізаторкою якої була розвідниця Ольга Басараб. Сотні жіночих імен можна знайти серед героїв Другої світової, бійців УПА. В сучасній українській армії кожен десятий боєць – жінка. Вони пліч-о-пліч із чоловіками служать на передовій, освоїли спеціальності снайпера, кулеметника, розвідника, механіка, інструктора, медика. За останні 10 років кількість жінок в українському війську зросла у 15 разів.

  Свято прийшло на зміну Дня захисника Вітчизни, яке святкували 23 лютого з часів Радянського Союзу. У 2014 році через збройний напад Росії на Україну на державному рівні відмовилися від застарілих символів та свят. Саме під таким гаслом — «Сила нескорених» — українці вперше відзначали свято Дня захисника України 14 жовтня. 10 жовтня 2015 року Президент України П.Порошенко під час виступу на Всеукраїнському форумі учасників антитерористичної операції зазначив, що саме силу нескорених продемонстрували українські воїни, які відстоюють незалежність та суверенітет України у війні з російським агресором.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи Погребищенської міської ради

 

 

 

Органи влади