Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 21.11.2024 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  19 вересня 2021 року Погребищенський міський голова Сергій Волинський взяв участь в заходах із вшанування пам’яті жертв Голокосту в с.Плисків.

  Заходи розпочалися біля Стели пам’яті в центрі села (де було розстріляно 120 євреїв) за участі мешканців села, учнівської молоді та вчителів Погребищенської громади, делегації Самгородської територіальної громади, представників єврейських громадсько-культурних організацій України, духовенства.

  Староста Плисківського старостинського округу Руслан Рябцун відкриваючи мітинг-реквієм зазначив, що мешканці села за всі роки після жахливої війни берегли пам'ять про односельців, яких вбили нацистські окупанти.

  За селом в урочищі Фрузинівка, де було розстріляно більше тисячі євреїв, українців із с.Плисків та навколишніх сіл Спичинці, Дзюньків, Васильківці у 1976 році з ініціативи та за кошти родичів було поставлено камінь-пам’ятник. 19 вересня 2019 року було проведено впорядкування та відкриття меморіалів на місцях масового розстрілу та поховання євреїв, українців у с.Плисків та в урочищі Фрузинівка. Створення меморіалів відбувалось в рамках міжнародного проекту «Захистимо пам’ять» Фонду «Меморіал убитим євреям Європи».

  Погребищенський міський голова Сергій Волинський у своєму виступі сказав, що про Голокост забороняли говорити не менш суворо, ніж про голодомор та "розстріляне відродження". Засвоєння об’єктивної національної історії почалося лише після проголошення Україною незалежності. У середині жовтня 1941 р тільки у м. Погребище було розстріляно практично все єврейське населення — майже 1400 осіб. Пам'ять про них залишилась у 6 братських та одній одинокій могилах. «Висловлюючи у цей день щирі співчуття жертвам Голокосту, їхнім рідним і близьким, засуджуючи страхітливі злочини тоталітарного нацистського режиму, ми маємо об’єднувати зусилля з метою не допустити будь-яких проявів нетерпимості на расовому чи національному ґрунті, культивувати у прийдешніх поколінь повагу до основних прав і свобод людини»,- наголосив Сергій Волинський.

  Директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський повідомив, що з 22 червня 2021 року в Україні відбуваються заходи пам’яті з нагоди 80-х роковин розстрілу євреїв. Місць масових поховань в Україні понад 2 тисячі. Загалом в Україні 1,5 млн. євреїв було знищено у ході Голокосту. Ми маємо берегти місця пам’яті, як застереження і спільно протистояти намаганням ліквідувати демократію і свободу, зокрема і російській агресії в Україні.

  Священик Православної церкви України отець Богдан звертаючись до учасників заходу сказав, що їх розстріляли тільки тому, що вони були євреї, вони були мирні жителі, яких Господь як миротворців, мучеників забрав в Царство Боже. Він зачитав заупокійну молитву.

  Мітинг-реквієм завершився хвилиною мовчання, покладанням квітів, згідно з традицією - камінців до Меморіалу та зачитанням молитов, яке провів голова Вінницької єврейської громади Леонід Волошин.

  Від учасників заходу квіти покладено і до меморіалу на місці масового поховання розстріляних євреїв за селом в урочищі Фрузинівка.

  В будинку культури с.Плисків відбулася міні-конференція приурочена до 80-річчя пам’яті про безвинно страчене нацистами єврейське населення.

  Заходи організовані Плисківським старостатом спільно з КЗ «Плисківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст.. Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» за сприяння відділу освіти Погребищенської міської ради.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради

 

 

 

Органи влади