Мрія кожної дитини – любляча та міцна сім'я. Мама і тато — два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, не тільки народивши малюка, але мамою і татом можна стати для дитини, усиновивши її. День усиновлення — свято, яке відзначається 30 вересня відповідно до Указу Президента України від 27 листопада 2008 року.
Усиновлення – це особливе батьківство, благородний і непростий шлях до щасливої родини. Усиновлення – це особлива дорога батьківства – благородна, складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами. Це безмежне розуміння та бажання принести дитині трепетну мить радості.
Це горе, поділене на кожного члена родини та щастя, помножене на всіх. Родина, в якій є усиновлена дитина – це родина назавжди. Слухаючи історії про усиновлення дітей та спостерігаючи за їхнім життям розуміємо, що батьки-усиновлювачі здійснюють життєвий подвиг, бо «виховання дитини – це не мила забава, а завдання, що вимагає капіталовкладень – тяжких переживань, зусиль, безсонних ночей і багато, багато думок».
В день великого православного свята Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, найбільше хочеться привітати тих донечок і синів, які знайшли своїх батьків в усиновленні (їм може бути і півроку, і два, і п'ятнадцять, і навіть за тридцять — але це завжди буде їхнє свято), а також вітати усиновлювачів, адже цей день завжди буде святом люблячої та міцної сім'ї. У цей урочистий день ми не повинні забувати і про тих хлопчиків і дівчаток, які ще чекають такої бажаної для них родини. На жаль, у дітей старшого віку менше шансів знайти сім'ю, ніж малюкам. Це також стосується і дітей, які мають певні проблеми зі здоров'ям; родинних груп дітей, для яких влаштування до нової сім'ї не повинне затьмаритися болем розлучення з братами і сестрами й утратою родинних зв’язків.
У нашій громаді на обліку з усиновлення перебуває 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані до сімейних форм виховання: двох дитячих будинків сімейного типу та в однієї прийомної сім’ї. Службою у справах дітей здійснюється контроль за умовами проживання та виховання усиновлених 7 дітей у 4 сім’ях. З метою захисту права дитини на виховання в сімейному оточенні, популяризації та підтримки національного усиновлення, пріоритетності права кожної дитини на сімейне виховання, акцентування уваги громадськості щодо пропагування сімейних форм виховання служба у справах дітей Погребищенської міської ради постійно проводить зустрічі з родинами, які усиновили дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та відкрили таємницю усиновлення, прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, сім’ями опікунів/піклувальників, особливу увагу звернути на сім’ї, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, розповсюджує відповідну інформацію в газеті та на офіційних сторінках, сайтах міської ради і служби.
Ми щиро вітаємо усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення. Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім'ї, найважливіше — щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло. Хай повниться дитячим щасливим сміхом ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними діти. Хай щедрість та милосердя Ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидає ваші серця!
З повагою, служба у справах дітей Погребищенської міської ради!