20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної сотні
Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність.
Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.
Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.
Небесна Сотня – не випадкові жертви вуличних сутичок. Сміливці свідомо йшли на ризик згубити життя. Розуміючи, що інакше втратять свободу. Для кожного з них це слово – свобода – мало своє унікальне наповнення. Свобода – це завжди індивідуально й універсально водночас.
У лютому 2014 року під час зіткнень протестуючих з силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, Згодом загиблих учасників акцій протесту стали називати «Небесної сотнею».
За даними Генпрокуратури під час придушення акцій Майдану постраждало 2500 осіб, з них 104 загинули - більшість з яких 20 лютого, 1200 отримали травми, в тому числі 185 з вогнепальної зброї.
За матеріалами Українського інституту національної пам`яті