Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 18.06.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  За Героєм Олександром Пересенчуком плакали всі, навіть небо. Заквітчаною дорогою востаннє провели воїна сім’я, рідні, село, громада та Україна

  Сумний та похмурий, дощовий та водночас сонячний день 8 червня 2024 року, немов відображав траурний настрій, що панує в родині загиблого воїна із села Павлівка Погребищенської громади Пересенчука ОЛЕКСАНДРА Олександровича, який поліг за незалежність України.

  Рідні, однокласники, друзі, односельці, представники міської влади, побратими та всі, хто прибув віддати останню шану Захиснику України, провели його в останню земну путь живим коридором з квітами та національною символікою.

 

  Священнослужителі Православної церкви України відспівали захисника Батьківщини відповідно до релігійних канонів біля будинку та на кладовищі.

  Після заупокійної панахиди біля будинку Благочинний Православної церкви України отець Петро, звертаючись до учасників траурної церемонії, зазначив: «Українські воїни є справжніми захисниками не тільки України, а й усього світу. Справжнє геройство – це коли ми віддаємо життя за порятунок і спасіння ближнього, це є подвигом. Вічна пам'ять воїну Олександру. Він тепер буде нашим захисником і на небі і в наших душах.. Ми маємо молитись і просити Бога, щоб захищав наших воїнів і давав їм сили побороти рашистське зло, а нам давав сили допомагати нашим безстрашним захисникам. Велике співчуття рідним».

  На кладовищі начальник відділу з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Погребищенської міської ради Сергій Скарбовійчук у своєму виступі, зокрема, зазначив: «Ми зібралися тут, щоб вшанувати пам'ять нашого Героя, земляка, побратима, патріота, старшого солдата Олександра Пересенчука, який з 3 червня 2024 року вважався зниклим безвісти за особливих обставин під час забезпечення національної безпеки і оборони біля села Кліщіївка Бахмутського району Донецької області. Надто висока ціна нашого миру. Герої віддають життя за нашу свободу і незалежність України у війні з російськими окупантами. Він був вірним військовій присязі, завжди проявляв стійкість і мужність. Боровся за мир на українській землі, за спокій у рідній домівці, за безпеку родини. Від імені Погребищенської міської ради висловлюю щирі співчуття рідним Олександра Олександровича. Нехай ті, хто надалі нас захищають, цю справу святу доведуть до кінця, нехай буде знищений ворог, нехай буде вільною, сильною, незламною наша багатостраждальна Україна. Вічна слава, честь і шана військовослужбовцю Збройних Сил України Олександру Олександровичу, всіх воїнів-захисників, які віддали за нас життя».

  Як розповіла на церемонії поховання староста Павлівського старостинського округу Валентина Панасюк, Олександр Олександрович Пересенчук народився 19 липня 1994 року в селі Павлівка Погребищенського району Вінницької області, в багатодітній дружній родині. З 2000-2009 р.р. навчався в Павлівській середній школі. Потім навчався у ВПУ №42 м. Погребище, де здобув професію електрика, газозварника, водія. У 2011 році працював електриком в будівельній компанії м. Києва. 2013-2015 рр. проходив військову службу в лавах Української армії. У грудні 2022 року призваний на службу в ЗСУ. Олександр був щирим люблячим сином, братом, веселим, чесним, готовим підтримати у будь якій ситуації, він був готовий любити увесь світ. Ми в неоціненному боргу перед нашим земляком, нехай спочиває з миром. Герої не вмирають, вони навічно живуть у наших серцях. .

  Поховали воїна під залпи останнього салюту та Гімну України на місцевому кладовищі, в селі Павлівка.

  Вічна слава і пам’ять захиснику України. Щирі співчуття сім’ї, рідним, близьким, однокласникам, односельцям, побратимам, друзям.

  Низький уклін Герою за наше сьогодні і завтра.

  Ніколи не забудемо.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи

 

 

 

Органи влади