Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 18.06.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Я вас прошу, мене пробачте, інакше просто не зумів. Болить, я знаю, та не плачте, і в небо янголом злетів…

  10 червня 2024 року в селі Новофастів провели в останню путь Захисника України, старшого солдата, учасника АТО/ООС Шаповала Богдана Борисовича, який трагічно пішов з життя 5 червня 2024 року в районі населеного пункту Мала Рибиця Сумської області.

  Попрощатися із захисником прийшли сім’я, рідні, друзі, однокласники, побратими, жителі Погребищенської територіальної громади, представники міської ради, духовенства і громадськості.

  Після заупокійної панахиди біля будинку Благочинний Православної церкви України отець Петро, звертаючись до учасників траурної церемонії, зазначив, що українські воїни є справжніми носіями Хрестового миру. Вони зупиняють геноцид українського народу, руйнування міст, сіл, насильницьке вивезення людей. Усвідомлення того, що порятунок людей є ще важливішим обов’язком, аніж твоє життя і саме це є подвигом. Шлях кожного воїна подібний до швидкого палахкотіння зірки - наражений на терпіння, але позначений великою любов’ю до своєї Батьківщини. Він, зокрема, сказав: «Ми сьогодні в останню дорогу проводжаємо лише тіло новопредставленого захисника нашого Богдана. А його подвиг, духовність, житимуть у наших справах. Своїм подвигом, своєю пам’яттю він буде жити в наших серцях і в нашому розумі повсякчасно. Подвиг кожного нашого воїна не буде забутий. Це наш спільний біль. І ми переможемо, бо стоїмо на засадах істини. І хай милосердний Господь увінчає наші страждання, ратні труди наших воїнів перемогою над ворогом - рашистсько-фашистською державою. Христос смерть подолав і ми подолаємо своїх ворогів у пам'ять про нашого героя, нами пошанованого воїна Богдана. Слава Україні! Героям Слава!»

  На кладовищі начальник управління соціального захисту населення Анатолій Тимощук у своєму виступі сказав: «Від імені Погребищенської міської ради висловлюю щирі співчуття рідним Богдана Борисовича. Ми розділяємо ваше горе і низько вклоняємося за героя України, доброго і світлого душею, енергійного, чесного і відвертого, який був готовий у будь-який час прийти на допомогу. Жодними словами не втамувати пекучий душевний біль та не загоїти душевні рани. Світлий, добрий спомин про звитяжного захисника України Богдана назавжди залишиться у наших серцях. Вічна пам’ять воїну, який захищав Україну і кожного з нас».

  Щирі співчуття висловила староста Новофастівського старостинського округу Леся Шепетя, яка повідомила: «Богдан народився 17 лютого 1997 і виріс на Новофастівській землі. Від цієї землі набирався сил, тут зростав, мужнів, навчався. Після закінчення дев’ятого класу вступив до ВПУ №42 м. Погребище, де здобув спеціальність «кухар - кондитер».

  Після подій 2014 року на Сході нашої держави, став на захист незалежності та територіальної цілісності України, служив у зоні АТО/ООС за контрактом. З березня 2022 року знову став на захист рідної землі. Ми розділяємо ваше горе і низько вклоняємося за незламного героя України. Ми у вічному боргу перед ним. Не забудемо ніколи, яку ціну ми платимо за мирне небо. Пам’ятатимемо кожного, хто віддав своє життя захищаючи Батьківщину. Вічна слава. Вічна пам’ять, тобі Герою».

  Представник бригади транспортної авіації, побратим Віталій виступив зі словами: «Шановні рідні, шановні військовослужбовці, шановна громадо, 838-му добу вже триває героїчна оборона українського народу проти російської навали. Повітряні війська разом з іншими військами боронять Україну як у небі, так і на землі. На жаль, на тернистому шляху наша держава втрачає найкращих своїх синів і дочок. На початку повномасштабного вторгнення, Богдан, маючи бойовий досвід, став на захист Вітчизни. Виконував бойові завдання на різних напрямках, у найгарячіших точках. З вірою у перемогу, з пам’яттю про наших захисників ми будемо звільняти нашу Україну. Від себе особисто, від особового складу, від командування бригади, прийміть щирі співчуття та сили пережити цю втрату. Слава Україні!».

  Похоронили Богдана Шаповала з військовими почестями на сільському кладовищі у рідному селі, де він народився і виріс, звідки пішов виконувати свій військовий обов’язок захищати Вітчизну. На прощання духовий оркестр заграв Гімн України, пролунали останні постріли військових на честь, шану і незабутню пам’ять про славного воїна, нашого молодого земляка.

  Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким та побратимам Героя України. Схиляємо голови та шануємо кожного, хто поклав своє життя за свободу і любов до рідної землі.

  Вічна пам’ять Герою, Захиснику України.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи

 

 

 

Органи влади