Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 15.07.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Війна, з якою загарбницька росія прийшла на територію України, забирає життя як цивільного населення, так і наших військових. Вже вкотре не обминає біда нашу громаду…

  30 січня 2023 року у с.Левківка Погребищенської територіальної громади провели в останню путь мужнього Захисника, 34 - річного земляка ТКАЧУКА Олександра Сергійовича, який загинув у бою за незалежність України з російським окупантом 23 січня 2023 року під час виконання службових обов’язків біля населеного пункту Бахмут Донецької області.

  Весільне гільце, коровай, багато людей… Але не до шлюбу ці люди ведуть молодого, а проводжають в останню путь. Віддати шану Герою прийшли рідні, близькі, друзі, односельці, жителі навколишніх сіл та міста Погребище, представники та депутати міської ради, священнослужителі Православної церкви України, які відспівали захисника Батьківщини відповідно до релігійних канонів біля будинку та на кладовищі.

  Біля батьківського будинку після заупокійної панахиди зі словами співчуття до рідних і близьких покійного Благочинний Православної церкви України Погребищенської громади протоієрей Богдан, який, зокрема, сказав, що сьогодні ми скорбимо за невинно убієнним нашим захисником. Нам тут холодно стояти…правда? А хлопці наші, які в окопах, не жаліються, що холодно і не просять тепла. Вони просять від нас тут нашої молитви за них. Тому молимось за всіх наших захисників, за невинно убієнних тільки за те, що українці хочуть жити в мирі, вирощувати хліб, берегти нашу культуру, мову. Але це не сподобалось окаянному сусіду. І як 105 років тому, коли загинули за це юні студенти та гімназисти Герої Крут, ми знову боремося із тим злом на нашій землі, що прийшло із імперії зла. Гинуть найкращі. Ми маємо велику надію на наших воїнів, які переможуть ворога, переможуть зло. Молімося, щоб уберегти наших воїнів. Молимося за невинно убієнних, щоб ці жертви не були даремними. Віримо в перемогу України. Молімося, щоб вона швидко настала. Велике співчуття батькам та рідним.

  Його шлях до вічного спочинку встелився пелюстками квітів, а земляки, друзі в знак пошани схиляли голови у глибокій скорботі і прихиляли коліна перед його мужністю та звитягою.

  На кладовищі Погребищенський міський голова Сергій Волинський повідомив, що Ткачук Олександр Сергійович народився 30 листопада 1988 року в с.Левківка Погребищенського району Вінницької області. Навчався у Левківській школі І-ІІ ступенів, яку закінчив у 2004 році. Далі закінчив Вінницький коледж будівництва та архітектури. Останнім часом працював торговим представником однієї з торговельних фірм м.Вінниці. З перших днів повномасштабного вторгнення без вагань пішов захищати рідну землю. Висловлюючи щирі співчуття, очільник громади, зокрема сказав: «Клята війна відібрала найдорожче – молоде життя. Ніхто і ніколи вже не поверне батькам сина, Дмитру - брата, ріднім друзям, односельцям - доброго і світлого душею нашого захисника. Бракує слів, щоб передати душевний біль. Олександр охороняв наш спокій, наш сон, охороняв наші світанки і блакитне небо, захищав кожного з нас, захищав незалежну, вільну Україну. У наших серцях, у нашій пам’яті він навічно залишишся незламним Героєм, відданим сином своєї родини, безстрашним воїном України. Вічна слава Олександру! Вічна пам'ять!».

  Учителька Олександра, колишня директор місцевої школи Галина Швець висловила щирі співчуття батькам, родині. Зі сльозами розповіла, яким був добрим, чуйним, доброзичливим, кмітливим Олександр. «Пам’ятаємо шкільний дитячий хор. Пам’ятаємо твій дзвінкий, мелодійний голосочок. Памятаємо, як ти співав: Вірне серце твого сина я кладу тобі до ніг…ти його поклав…Ми завжди пам’ятатимемо відважність, силу духу та мужність нашого героя. Ти віддав життя за волю і незалежність України. Низько слиляємо голови. Світла пам'ять про тебе не згасне в наших серцях, в серцях майбутніх поколінь. Вічна пам'ять і вічна слава гідному синові України!»- сказала Галина Василівна.

  Старший офіцер четвертого відділу Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки капітан Олександр Дидик сказав: «Шановна громадо, друзі, побратими, сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати пам'ять нашого земляка, товариша, побратима солдата Ткачука Олександра Сергійовича, який на щиті повернувся додому з найгарячіша точки бойових дій міста Бахмут. Немає слів, щоб передати слова співчуття та скорботи котрі ми всі відчуваємо. Це горе для всієї родини, для громади, для України. Спочивай з миром, воїне. Шановна громадо, схиляємо голови перед Героєм... Слава Україні!!! Героям слава!!!».

  Після прощання труну із прахом Героя придали землі на місцевому кладовищі поряд з могилою діда під залпи траурного салюту та Гімну України.

  На жаль, війна забирає кращих… Наш обов‘язок – пам‘ятати своїх Героїв і жити з гідністю, щоб не осквернити їхню святу жертву в ім’я України негідними думкою, словом чи вчинком.

  Спи спокійно, Солдате. Ніколи не забудемо…

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради

 

 

 

 

Органи влади