Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 25.05.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Сьогодні, 29 серпня, в країні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та її територіальну цілісність.

  Мітинг-реквієм відбувся біля пам’ятного знаку «Захисникам України», нашим землякам, які загинули під час проведення АТО/ООС на Сході України.

  У заході взяли участь батьки загиблих бійців, учасники АТО/ООС, представники органів місцевого самоврядування, працівники військового комісаріату, трудових колективів, організацій та установ, громадськість.

  Після покладання квітів учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих Героїв України.

  Погребищенський міський голова Сергій Волинський у виступі зазначив, що третій рік поспіль 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Саме 29 серпня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі. Наші українські Герої - приклад мужності та незламності. Вони власною кров’ю вписали свої імена в історію незалежності України.

  «Мешканці громади одними з перших стали на захист рідної землі. Нажаль, п’ятеро мешканців нашого краю та троє, родини яких проживають у нас, віддали найдорожче - своє життя за для встановлення миру на нашій землі:

  Роман Башняк, Олег Богданов, Олег Школьний, Роман Грушко, Олександр Шелепун, Ігор Дубов, Євген Левчук, Володимир Мовчанюк. Пам'ять про їх жертовність та подвиг назавжди залишаться в наших серцях», - наголосив Сергій Волинський.

  Голова ГО «Погребищенська спілка учасників АТО та інших бойових дій» Павло Сердюк звертаючись до учасників мітингу-реквієму зазначив, що бої в серпні 2014 року були важкі, які призвели до непоправної втрати справжніх українців-воїнів-патріотів. Загинули наші побратими, друзі, сини, дочки, батьки. Він, зокрема, сказав: «Ціна свободи надзвичайно висока й страшна. Ми маємо пам’ятати про це. Ми не маємо права забути цих хлопців та дівчат, які віддали життя заради мирного неба над нами. Віча шана і слава Героям України». Микола Грушко, батько загиблого воїна Романа Грушка, низько вклонився присутнім учасникам АТО/ООС, висловив слова вдячності їм і керівництву громади за те, що ветерани та влада пам’ятає про загиблих воїнів, не відвертається від їх сімей. Він сказав: « Наші діти загинули за Україну, за нас. За те, щоб не падали бомби, не рвались снаряди було мирне небо у нас. За те, щоб діти сьогодні ішли в школу, а не ховались у підвалах. Ми думали тоді, що на наших дітях зупиниться війна, але нажаль далі гинуть воїни, наші діти. І поки ми пам’ятаємо про загиблих - вони живі».

  Свій авторський тематичний вірш прочитала учасниця художньої самодіяльності, поетеса клубу селища Погребище Перше Раїса Лісова.

  Мітинг-реквієм завершився панахидою, відправленою священиком Православної церкви України о.Петром.

  Заходи із вшанування пам’яті захисників України відбулися в старостинських округах. Зокрема, в с.Старостинцях, с.Новофастові, с.Морозівка, с.Очеретня, с.Андрушівка, с.Погребище Перше та м. Погребище, де поховані загиблі воїни, встановлено пам’ятні знаки, до їх могил, пам’ятників та меморіальних табличок покладено квіти, вінки, проведено мітинги за участі побратимів загиблих, ветеранів АТО/ООС, керівництва, депутатів, старост старостинських округів міської ради, мешканців сіл.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради

 

 

 

Органи влади