Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 13.04.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Керівництво, депутати міської ради та представники громадськості 26 листопада 2021 року поклали квіти до пам’ятних знаків «Жертвам голодомору 1932-1933 років» в м.Погребище з урахуванням карантинних вимог.

  Звертаючись до учасників заходу, Погребищенський міський голова Сергій Волинський зазначив, що українському народові, який упродовж століть виборював свою незалежність і нарешті здобув її, випало пережити штучні голодовки 1921-го та 1946-47 рр., але жахливішого лиха, як Голодомор 1932–1933 років, світова історія не знає. За різними оцінками в страшних муках, навмисно влаштованого тоталітарно-комуністичним режимом Радянського Союзу голоду, тоді загинуло від 7 до 10 млн. кращих синів та дочок України.

  Архівні документи стверджують, що страшний голод тоді забрав біля 14 тисяч жителів нашої громади - це половина теперішньої чисельності її жителів.

  Він, зокрема, сказав: «Наш обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, не долюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має про це забувати. Цей день має об’єднати у великій скорботі весь український народ. Прошу вас 27 листопада 2021 року о 16.00 год. приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання та Всеукраїнської акції «Запали Свічку пам’яті!» - запалити свічку і залишити її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців. Нехай пам’ять про всіх невинно убієнних живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу та гідність українського народу. Вічна пам’ять жертвам голодоморів!».

  Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, запалили пам’ятні свічки.

  Меморіальні заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів та 88-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні триватимуть й у суботу. В усіх старостинських округах Погребищенської громади з дотриманням карантинних вимог відбудуться покладання до місць масових поховань, пам’ятних знаків жертв голодоморів.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради

 

 

 

Органи влади