Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 15.07.2024 року

pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  У м.Погребище відбувся показ документального фільму «20 днів у Маріуполі»

  Показ оскароносного документального фільму «20 днів у Маріуполі» відбувся 27 травня 2024 року у Центрі культури та дозвілля Погребищенської міської ради. Фільм переглядали викладачі, учителі, учні, студенти навчальних закладів, працівники закладів культури, ВПО, керівництво та працівники міської ради, ТОВ«ПК «Зоря Поділля», мешканці громади.

  Кадри фільму були зняті трьома українськими кореспондентами Associated Press Мстиславом Черновим, Євгеном Малолєткою та Василисою Степаненко, які були єдиними представниками міжнародних медіа під час подій у Маріуполі в лютому-березні 2022 року на початку повномасштабного російського вторгнення.

  «20 днів у Маріуполі» – це перший український фільм, який здобув перемогу від кіноакадемії «Оскар» (2024 рік, категорія «Найкращий повнометражний документальний фільм»).

  Презентував фільм Євген Тузов – організатор та комендант найбільшого сховища в окупованому Маріуполі, де перебували понад 6 тисяч жителів, серед яких і сам режисер фільму. Перед початком показу фільму Євген представив фотопрезентацію довоєнного Маріуполя.

  95 хвилин фільму – суто документальні кадри про обстріли та руйнування, бомбардування пологового будинку та інші жахіття, які пережили люди. Близько десяти відсотків фотографій і відео було відправлено з однієї точки в місті, де був сигнал мобільного зв’язку. Відео було вивезено гуманітарним коридором протягом приблизно тридцяти годин.

  Маріуполь – місто, перетворене російськими загарбниками на руїни, жителі якого стали жертвами жорстокого геноциду українського народу. В пам’ять про тих, хто загинув, та на знак пошани до тих, хто вижив, – кожен повинен знати справжню історію міста Маріуполь.

  Після завершення фільму присутні в залі вшанували воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Євген Тузов, звертаючись до учасників перегляду подякував та наголосив, що тут у вас мирне життя і жахіття війни ви бачили лише на екрані. І щоб цього не сталось тут, молоді необхідно швидше дорослішати, дорослим переосмислити своє відношення до війни і всім активніше включатися у боротьбу з ворогом, щоб він не зміг зробити такі жахіття на поки що, відносно мирних територіях України.

  Погребищенський міський голова Сергій Волинський подякував всій команді, яка працювала над створенням фільму, ризикуючи власним життям.

  Він сказав: «Нам донесли страшну правду. Ми живемо у відносному спокої і, нажаль, не всі до кінця усвідомлюють, що відбувається». Подарував Євгену Тузову книгу «Віхи історії захисників Вітчизни, Вінниччини, Вінницького району, Погребищенської ТГ» (ред.Ю.Хмельовий), в якій закарбовані імена загиблих Герої-земляків, імена учасників АТО/ООС, серед яких, зокрема і Миколаєнко Олександр - боєць полку «Азов», який в числі добровольців на гелікоптері був переправлений у оточений Маріуполь на допомогу побратимам і уже більше двох років перебуває у російському полоні.

  Пам’ятаємо Маріуполь! Не пробачимо Маріуполь!

 Погребищенська міська рада дякує керівництву ТОВ«ПК «Зоря Поділля» за сприяння та допомогу в організації заходу.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи

 

 

 

Органи влади