Місто Погребище - це тисячі дворів та квартир в багатоквартирних будинках. Одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля, зі злагодженої роботи комунальних служб, міської ради та кожного жителя містечка. Адже чистота міста – справа спільна для всіх і кожного. Як відомо, смітять всі, прибирають сотні, а платять нажаль, одиниці. Комунальники постійно вивозять з центральних вулиць, кладовищ, а також з несанкціонованих звалищ тони сміття. Шановні погребищани, комунальне господарство пропонує Вам вирішити наявні проблеми і зробити наше місто ще чистим.

  В нашому місті послугою з вивезення побутових відходів має користуватися кожен, а це майже 10 тисяч мешканців, приватних підприємців, державних установ та недержавних суб’єктів господарювання. Нажаль сміття залишає кожна людина від малого до великого, це закон життя, але ж в наших з вашими руками благоустрій нашого міста, ми з вами любимо його усім серцем. Тому разом з мерією міста, з екослужбою та з адміністрацією комунального підприємства звертаємось бути сумлінними громадянами та заключати договори на вивіз сміття. Це гроші які першочергово йдуть на благоустрій нашого міста. Ми чекаємо вас, шановні наші земляки для укладання договору.

  Документи необхідні для укладання договору про надання послуг з вивезення побутових відходів (НАСЕЛЕННЯ):

 1. Паспорт громадянина України (ксерокопія);
 2. Ідентифікаційний номер (ксерокопія);
 3. *Документи на пільги для мешканців будинків приватного сектору та квартир багатоквартирних будинків (ксерокопія).
 4. **Для мешканців будинків приватного сектору та квартир багатоквартирних будинків довідка з міської ради про кількість фактично проживаючих осіб (оригінал);

  Документи необхідні для укладання договору про надання послуг з вивезення побутових відходів (ФОП, юридичні особи):

 1. Паспорт громадянина України (ксерокопія);
 2. Ідентифікаційний номер (ксерокопія);
 3. Копія витягу з єдиного державного реєстру про реєстрацію (свідоцтво про державну реєстрацію підприємства або фізичної особи-підприємця).
 4. Технічний паспорт на приміщення або договір оренди (ксерокопія).
 5. Документи про вид діяльності, під яку застосовується дане приміщення (ксерокопія).
 6. Свідоцтво платника ПДВ, фіксованого податку (10%), єдиного податку (ксерокопія).
 7. Заява - звернення для укладання договору на ім'я директора КП «Погребищекомунсервіс», Гаврилюка В.В. (в довільній формі).

  Щодо обов’язковості укладання договорів на вивезення побутових відходів зазначаємо, що відповідно до положень ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору та оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. До категорії споживачів вище вказаний Закон відносить фізичних і юридичних осіб, як і отримують житлово-комунальні послуги. Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

  Згідно з рішенням конкурсної комісії Погребищенської міської ради № 2 від 15.01.2018 року виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Погребище визнано КП «Погребищекомунсервіс».

  Типовий договір про вивезення твердих побутових відходів затверджений постановою Кабінету міністрів України від 10 грудня 2008 р. N 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» і діє на всій території України. Положення саме цього типового договору використані КП Погребищенської міської ради «Погребищекомунсервіс» для укладання договорів із споживачами.

  Згідно Правил благоустрою території міста Погребище, затверджених рішенням сесії Погребищенської міської ради від 20.09.2011 № 54 (з відповідними змінами), до порушень цих Правил відноситьсявідсутність у підприємств, установ, організацій, підприємців, громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями. Відповідно до Правил благоустрою, при виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження. Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.), а для юридичних осіб (від 850 до 1700 грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території міста Погребище і тягне за собою адміністративну відповідальність.

  З питань нарахування коштів на осіб, які зареєстровані, але не проживають в приміщеннях доцільно зазначити наступне.

  Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

  Як вбачається з положень ст. 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово. Слід звернути увагу на те, що реєстрація місця перебування здійснюється за заявою особи, яка зобов'язана (наголосимо – зобов’язана) подати її протягом семи днів після прибуття в місце перебування (ст. 8 Закону «Про свободу пересування…»). Таким чином, Закон при розмежуванні місця проживання та місця перебування виходить зі строків перебування особи в певному місці.

  Водночас місце реєстрації особи і місце реального постійного проживання можуть не співпадати. Як вбачається з положень діючого законодавства за Цивільним Кодексом України місцем проживання є житлове приміщення, розташоване за певною адресою, а за Законом «Про свободу пересування…» місцем проживання (перебування) фізичної особи визнається адміністративно-територіальна одиниця в цілому, що не відповідає реальному стану речей, адже в паспорті, іншому документі, що посвідчує особу, фіксується не лише назва адміністративно-територіальної одиниці, де проживає особа, але й конкретна адреса - вулиця, будинок, номер квартири, що якраз і дозволяють індивідуалізувати місце проживання особи.

  Враховуючи вимоги законодавства (як Цивільного кодексу так і Закону «Про свободу пересування…) тимчасове місце перебування особи має бути підтверджено документально, а саме відміткою в паспорті.

  Окремо можна виділити випадки, коли особа тимчасово не проживає по місцю реєстрації у зв’язку із навчанням, виїздом за кордон, перебуванням в місцях позбавлення волі чи СІЗО, а також під час проходження військової служби. При цьому всі ці випадки також можуть бути підтверджені відповідними документами – довідками навчальних закладів, довідками міграційної служби, органів Державної пенітенціарної служби, довідок за підписом командирів військових частин. Враховуючи викладене нарахування плати за вивезення твердих побутових відходів буде проводитись на підставі відомостей щодо кількості зареєстрованих за кожною окремою адресою осіб, з урахуванням наданих споживачами довідок, зазначених в попередньому абзаці.

  Водночас, відповідно до п. 5.1.7. типового договору про надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого Постанову Кабінету міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» Споживач має право на несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів сім'ї на підставі письмової заяви і документа, що підтверджує його відсутність - довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби чи відбування покарання.

  При цьому факт надання таких довідок до інших органів та суб’єктів господарювання (до Управління соціального захисту населення для нарахування субсидій, тощо) не позбавляє необхідності їх надання до КП «Погребищекомунсервіс».

  Звертаємо Вашу увагу на те, що у випадку ненадання вищезазначеної довідки до КП «Погребищекомунсервіс» буде позбавлено можливості відкоригувати суму коштів, визначену до сплати за надані послуги. Нарахування в даному випадку буде проводитись на підставі відомостей про кількість осіб, зареєстрованих у приміщенні. Щодо нарахування коштів за надання послуги по приміщенням, в яких не зареєстровано жодної особи зазначаємо, що згідно ст.151 Житлового кодексу України та ст. 322 Цивільного кодексу України громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов'язані забезпечувати його схоронність, утримувати в порядку приміщення та прибудинкову територію. Плата за комунальні послуги нараховується за затвердженими в установленому порядку тарифами. Приймаючи до уваги викладені законодавчі норми, нарахування власнику приміщення за послуги з вивезення твердих побутових відходів за умови відсутності зареєстрованих в приміщенні осіб проводиться із розрахунку на 1 (одну) особу. Вказана практика багаторічно застосовується в Львові, Луцьку, Києві та багатьох інших містах України, в яких послугу з вивезення побутових відходів виведено з тарифу на утримання будинків.

  Згідно з рішенням Погребищенської міської ради № 266 від 22.04.2015 року «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів (перевезення твердих побутових відходів), що надаються КП «Погребищекомунсервіс» встановлені тарифи для суб’єктів господарювання (фізичні особи , фізичні особи – підприємці та юридичні особи) в розмірі 80,95 грн за м.куб. До складу даного тарифу входить безпосередньо вивезення побутових відходів спецтранспортом з завантаженням, розміщення відходів на міському звалищі КП «Погребищекомунсервіс», інші витрати (адміністративні витрати, доставка квитанцій, ведення особових рахунків мешканців, тощо). При цьому норма накопичення на одного мешканця в будинку приватного сектору, встановлена Постановою Кабінету міністрів України від 10.12.2008р. № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» складає 460кг, або 1.44м3 на одного мешканця.

  Додатково звертаємо увагу на те, що для отримання субсидії на послугу з вивезення твердих побутових відходів після укладання договору з КП «Погребищекомунсервіс» необхідно подати відповідну заявку до Управління соціального захисту населення Погребищенської райдержадміністрації. Окремо звертаємо Вашу увагу на те, що інформація стосовно тарифів КП «Погребищекомунсервіс» на вивезення твердих побутових відходів додатково опубліковані в районній газеті «Колос». Вказана інформація також опублікована на офіційному сайті Погребищенської міської ради за електронною адресою http://pog-mrada.gov.ua/.

  Фахівці КП «Погребищекомунсервіс» чекають Вас. До зустрічі.

  Заступник міського голови з питань економіки, начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Поліщук С.В.