Під час Другої світової війни територія Погребищенської громади була окупована нацистськими військами протягом липня 1941 року. Місто Погребище окупували 21 липня 1941 року.

  У часи окупації в діяли кілька підпільних і партизанських груп, діяльність яких викликала терор окупаційної влади проти місцевого населення. В Погребищах діяла підпільна група опору, яку очолював 18 - річний юнак М. Д. Копецький.

  Після повернення лінії фронту до адміністративного кордону громади, при зайнятті її території Червоною армією в його межах лінія фронту пересувалася з північного сходу на південний захід. Звільнення населених пунктів громади розпочалось 20 грудня 1943 року із села Скибинці. Село Озерна було звільнено 28 грудня 1943 року, а села Паріївка, Андрушівка — 4 січня 1944 року.

  Погребище звільнила 30 грудня 1943 року 65 мотобригада І-ї танкової армії генерала М. Катукова. В пам'ять про цю подію в місті над р.Рось встановлено танк часів війни «ИС».

  Героїчними зусиллями фронтовиків остаточно територію було звільнено 13 березня 1944 року. У братських могилах в селах Мончині, Булаях, Гопчиці, Плискові Борщагівці, Ліщинцях, Сніжній, Новофастові навічно залишилися 1412 воїнів - визволителів різних національностей, імена 329 з яких, не встановлено. Із них в братській могилі, що знаходиться в центрі міста Погребище, поховано 653 воїни, що загинули на теренах громади в роки війни.

  Понад 6 тисяч воїнів-погребищан навіки залишились на полях битв. Семеро уродженців удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу. Це А.Бурлачук, В.Кравченко, М. Москальчук, А.Пономарчук, М.Сьомак, І. Слободянюк, В.Терлецький.

  Давно відгриміли бої та пам'ять про полеглих у них захисників безсмертна.

  Архівні фото ветеранів різних років.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради