Щорічно на початку травня разом з Європою та світом ми відзначаємо День пам'яті та примирення і вшановуємо мужність і відданість тих, хто 76 років тому здобував перемогу над нацизмом.

  У зв’язку з обмеженнями через пандемію коронавірусу, аби не наражати на небезпеку громадян, всі масові заходи в Україні скасовано.

  З дотриманням правил карантину у покладанні квітів до обеліска Слави взяли участь керівництво та керівники структурних підрозділів міської ради, нечисленні представники громадськості та трудових колективів.

  Учасники акції поклали квіти до братської могили та меморіальної стели Героїв Радянського Союзу.

  Після покладання квітів присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів та померлих ветеранів Другої світової війни, яка двічі прокотилася Україною, залишаючи по собі тисячі солдатських могил, відібравши життя мільйонів українських воїнів та мирних жителів. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1939 – 1945 роках склали майже 9 млн. чол., 2,3 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території країни було зруйновано понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися майже 10 млн. чоловік.

  У своїй короткій промові міський голова Сергій Волинський, наголосив, що ми в неоплатному боргу перед синами і дочками України, юність яких жорстоко обірвала війна. Низько вклоняємося подвигу тих, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати світ від нацистського поневолення, у глибокій скорботі перед пам’яттю розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях, тих, хто передчасно пішов з життя від отриманих ран.

  «Сьогодні кривава військова агресія на сході країни знову затьмарила наше небо, ледь не щодня забираючи життя найкращих українських воїнів. Титанічна битва нашого народу за перемогу триває. Саме подвиг ветеранів Другої світової війни надихає сучасних героїв до нових героїчних вчинків. Адже завдячуючи їм, ми маємо яскравий приклад незламності духу, сили волі та того, як сильно потрібно любити свою Україну, аби подолати ворога та вибороти перемогу»,- наголосив Сергій Волинський. Він привітав ветеранів, нинішніх захисників Вітчизни з Днем пам’яті та примирення, Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, побажав усім міцного здоров’я, сімейного благополуччя, миру, злагоди і спокою.

  Голова районної організації ветеранів України Надія Сінкевич зазначила: «Цей день завжди викликає почуття великої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Для України ціна Перемоги жахлива-мільйони людських життів, зруйнована економіка, розгромлені населені пункти». Вона повідомила, що сьогодні на території громади живуть 3 учасники бойових дій Другої світової війни, які розгромили нацизм у Європі: Анатолій Рожевський, Василина Яровенко, Іван Шамро. Надія Сінкевич також привітала ветеранів, учасників заходу із святом та побажали всім, хто врятував і відстоює сьогодні честь, свободу і незалежність України міцного здоров’я, родинного благополуччя і бадьорості духу на довгі літа.

  Цими днями у населених пунктах громади з дотриманням правил карантину також проходять заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  Захід завершився заупокійною молитвою, відправленою настоятелем Храму Андрія Первозванного Православної церкви України протоієреєм Петром під час якої він зачитав імена загиблих при звільненні населених пунктів громади, що захоронені в братській могилі під обеліском Слави.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради