23 липня жителі Надросянського краю провели в останню путь, мешканця села Новофастів - капітана, командира взводу 3 роти танкового батальйону 30 механізованої бригади ЗСУ, який смертю хоробрих загинув 31 січня, відстоюючи свободу та територіальну цілісність України.

  Велелюдний мітинг-реквієм за участю представників влади, професійних колективів, громадськості, засобів масової інформації відбувся поряд з монументом Слави. Провести в останню путь героя прийшли біля трьох тисяч жителів міста і району, серед яких також були військовослужбовці із зони АТО та військкомату, демобілізовані учасники АТО.

  Заступник голови райдержадміністрації П.Шафранський у своєму виступі розповів про життєвий шлях героя. «У греків був один вислів. Коли Проводжали спартанців на війну, дуже часто матері чи дружини говорили: «Вертайся зі щитом або на щиті». Це означало – вернися живим або вернися Героєм. І ці слова стосуються Романа. Він, дійсно, герой за людськими й Божими законами, бо сповна виконав свій громадянський обов’язок перед Батьківщиною, загинув на полі бою, дотримався найвищої заповіді: немає більшої любові, ніж покласти своє життя за рідну землю.», - наголосив Петро Петрович.

  Присутні вшанували героя-офіцера Збройних Сил України Романа Башняка, а в його особі всіх полеглих в цій неоголошеній війні за незалежність України, хвилиною мовчання, квітами та провели кортеж по центру міста в напрямку рідного села Новофастів.

  Односельці свого Романа зустрічали приклонивши коліно.

  Священники Погребищенських храмів Української Православної Церкви Київського патріархату відспівували воїна Романа на подвір’ї рідної оселі, а потім відслужили заупокійну панахиду у сільському Храмі Святого Архістратига Михаїла.

  Поховали Р.Башняка з воїнськими почестями на сільському кладовищі.

  Під час траурного мітингу до присутніх та родичів героя-офіцера звернулися зі словами скорботи і підтримки, із закликами зберігати єдність та спільно боронити Україну благочинний Погребищенського району протоієрей Отець Богдан, сільський голова с.Новофастів П.Ткачук, заступник голови районної ради С.Волинський, тимчасово виконуючий обов’язки військового комісаріату Липовецько - Погребищенського об’єднаного районного військового комісаріату майор ЗСУ В.Чуба. Виступаючі подякували героєві за подвиг на полі бою, подароване мирне небо, висловили глибоке співчуття рідним полеглого героя, а також всім, хто його знав.

  Однополчанин О.Кобзар розповів про його мужність і відвагу та передав, що побратими на передовій обіцяли помститися ворогові і повернутися з перемогою.

  Військові батальйону почесної варти та оркестр почесної варти окремого полку Президента України під звуки Гімну України салютували Героєві.

  Новофастівчани та усі присутні на кладовищі приклонили коліно та низько схилили голови перед світлою пам’яттю свого земляка-Героя Романа Башняка із закликом: «Герої не вмирають!»

 . Слава Героям – вірним синам матері-України!

  Сюжет про героя на ICTV «На Вінниччині поховали загиблого під Дебальцевим офіцера» http://kriminal.ictv.ua/ua/index/view-media/id/97013/current/13/total/12556/page/3

 Біографія Романа Башняка, обставини його загибелі

  Башняк Роман Васильович, народився 14 квітня 1972 в с. Новофастів, Вінницької обл., Погребшценського району.

  1989 року, після закінчення Новофастівської середньої школи, поступив до Казанського військового танкового училища. По закінченню училища, впродовж 1993 — 2001 років служив у Збройних силах України на посадах командира взводу в м.Бердичів та заступником начальника штабу 72 бригади, що дислокується у місті Біла Церква.

  Після звільнення у 2005 році в запас, працював на різних роботах та проживав в м. Біла Церква.

  Був одружений, має дочку Анастасію 1995 року народження.

  31 липня 2014 року був мобілізований Липовецько-Погребищенським ОРВК та призначений на посаду командира взводу 3 роти, танкового батальйону, 30 механізованої бригади (м. Новоград-Волинський, Житомирської обл.).

  Служив на сході України на блок-постах на кордоні з Кримом, в прифронтовій зоні між Маріуполем і Донецьком.

  З середини січня 2015 року брав активну участь у бойових діях під Волновахою, аеропортом м. Донецьк. Брав участь у наступі на аеропорт Донецька через мінне поле.

  З 26 січня 2015 року був перекинутий під м. Дебальцеве. При спробі зайти по трасі Артемівськ - Дебальцеве група військ і техніки Збройних Сил України була обстріляна і з втратами відступила. 30 січня 2015 року знову була спроба зайти в Дебальцевський мішок. Частина військ пробилася в тому числі танк Т-64, командиром якого був Роман.

  31 січня 2015 вранці близько 8.00 востаннє виходив на зв'язок по мобільному телефону, повідомив, що стоять під Дебальцеве, в місто не заїжджали. Пробилося ще 2 танки з інших частин.

  Після цього на зв'язок не виходив.

  24 лютого 2015 мати Романа, Башняк Валентина Михайлівна, написала заяву в МВС про пропажу безвісти сина і здала тест на ДНК. Паралельно із цим рідними та близькими через волонтерів було проведено пошук Романа та членів його екіпажу серед полонених в ЛНР, ДНР та непідконрольним нікому «козачків», волонтерами перевірялися морги Луганська і Донецька, перевірялися поранені та такі, що втратили пам'ять в закладах охорони здоров'я.

  28 квітня 2015 року дружині Башняк Тетяні подзвонив боєць ЛНР Андрій і сказав, що хоче передати посвідчення офіцера і лист дочки, які він узяв із тіла загиблого Башняка Романа. Також сказав, що у нього є відео на якому показано, як він знайшов тіло.

  Відео він скинув по електронній пошті, на ньому Роман лежить в полі біля розбитого танка. Зі слів Андрія, місце загибелі: заїзд зі сторони Луганська в смт. Чорнухіно, 300 м. від дороги в полі, поряд пам’ятний знак «Хрест».

  Відео знімалось 04 лютого 2015 року. Ще Андрій сказав, що тіло і копію посвідчення офіцера і листа вони 20 лютого передали місії «Чорний тюльпан» через волонтерів-афганців ЛНР.

  Пошуки тривали до 2 червня 2015 року. Через відеоматеріали волонтери встановили, що він помилково був похований у м. Тячів замість бійця 128-ї гірсько-піхотної бригади Романа Козичко, загиблого 17 лютого 2015 року під Дебальцеве.

  26 червня 2015 року експертиза ДНК підтвердила результати роботи волонтерів. До даного часу тривав юридичний процес отримання необхідних документів для ексгумації та передачі тіла для перепоховання.

  Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ і
  громадськістю апарату районної державної адміністрації

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович

 

Башняк Роман Васильович