В першу суботу червня починаючи з 1998 року щорічно відзначаємо свято – День міста. 6 червня місту виповнюється 872 роки.

  У зв’язку з пандемією COVID-19 традиційного святкування на міському стадіоні «Колос» не буде. Проте, День міста – завжди хвилююча подія для його мешканців. Це свято улюблене і шановане всіма погребищанами, його святкує кожен, хто вважає наше маленьке містечко своєю рідною домівкою: хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився назавжди.

  Іменини рідного міста – це свято радості й патріотизму, молодості й зрілості, яке обєднує всі покоління погребищан, яке приходить у кожну оселю і зігріває серця.

  За період існування місту і його жителям судилося пройти через багато випробовувань, зазнати падінь і нових злетів. Та незмінними упродовж століть залишається любов до рідного краю, бажання бачити своїх дітей щасливими, а небо над нашим спільним домом – мирним.

  Для мене, як міського голови, щоб Погребище розбудовувалось, оновлювалось й вдосконалювалось – це будівництво каналізаційної мережі, водогонів капремонти будинків, шкіл, дитячих садків, мощення тротуарів, доріг реконструкція відновлювальних зон – парку, скверів, дитячих майданчиків, стадіону та інше.

  Не все, що задумалось – зроблено, причин багато – відсутність економіки і коштів в першу чергу, та все ж я щиро вдячний депутатському корпусу міської ради, усім не байдужим жителям за допомогу у реалізації завдань, направлених на позитивні зрушення практично у всіх сферах життєдіяльності міста.

  Ці святкові дні особливі для кожного, хто вклав частку власної душі у становлення міста.

  Ми з вдячністю згадуємо всіх, хто творив його славетну історію, збагачував традиції, розбудовував та боронив від ворога, віддав своє життя за нашу державу.

  Низько вклоняємося учасникам АТО, які щодня дорогою ціною виборюють мирне небо над Погребищем й Україною, тим самим, даючи нам можливість вільно працювати, творити і жити, схиляємо голови перед їх матерями, дружинами, дітьми.

  Слава героям живим і вічна пам’ять загиблим. Живе пам’ять, продовжується життя.

  Не зважаючи на неможливість проведення урочистостей, ми все ж таки хочемо привітати в цей святковий день старожилів міста Рожевського Анатолія Станіславовича та Носик Марія Яківна. 25 років тому на весільний рушник стала пара Рожників Анатолія Станіславовича та Лариси Миколаївни, золотий ювілей подружнього життя в ці червневі дні святкують Капистинські Володимир Миколайович та Катерина Олександрівна, а 60-ти річний ювілей Мельники Микола Антонович та Марія Василівна. Жодне Погребищенське свято не відбувається без виставок народних майстрів. Отож і цьогоріч в етнографічному музеї ім. Насті Присяжнюк відбудеться виставка робіт майстрів народного мистетства уродженців Погребищенської землі.

  Рішенням виконавчого комітету від 27 травня 2020р. № 18 Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Погребище» присвоєно:

 • Кочерзі Анатолію Івановичу, народному артисту України;
 • Бевзу Миколі Матвійовичу (колишньому голові районної державної адміністрації), як одному з ініціаторів проведення свята Дня міста Погребище.

  За підсумками двомісячника по благоустрою міста комісійно визначено найкращих господарів міста. Переможцями в огляді – конкурсі визначено:

  -Установа:

 • ВПУ-42, м. Погребище директор - Огородник Сергій Васильович;

  - Підприємство:

 • ТОВ «Група Компаній «Ярило» - керуючий партнер Сурменко Олена Володимирівна.

  - Торгова точка:

 • Магазин-зупинка, вул. Коцюбинського, ПП Вертецький Олександр Вікторович;

  - господарі кращих дворів:

 • Москаленко Микола, вул. Енергетиків, 88;
 • Сидорук Валентина, вул. Яблунева, 75;
 • Воронецький Юрій, вул. Яблунева, 36.

  З нагоди 872-ї річниці Дня міста Погребище, за поданнями колективів нагороджено грамотами та цінними подарунками:

 • Педоренко Валентину Петрівну - лікаря ЗПСЛ Погребищенськї АЗПСМ №1;
 • Соломончук Володимира Степановича - лікаря-фтизіатра КП «Погребищенська ЦРЛ»;
 • Любонько Галину Василівну, економіста КП «Погребищекомунсервіс»;
 • Позняка Віталія Васильовича, слюсара КП «Погребищеводоканал»;
 • Корчевську Тетяну Володимирівну, підсобну робітницю при міській раді.

  Добрим словом вдячності хочу згадати тих хто, за моєї пам’яті, своєю невтомною працею, високим інтелектом і професіоналізмом творив добрі справи в житі міста.

  Це Й.Миколайчук, А.Ковальчук, І.Татарчук, І.Краснюк, Н.Присяжнюк, Е.Подільський, М.Семко, М.Мельничук, М.Пізняк, Л.Семко, А.Громчевський, В.Смаль, Г.Білун, Б.Панасюк, Б.Заводяний, І.Бурдейний, В.Тимунь, І.Колісник, П.Савіцький, В.Марченко, М.Чорний, В.Килимнюк (нажаль усі покійні) і тих хто і сьогодні продовжує творити добро людям, допомагали в організації і проведені заходів в місті А.Кочерга, Г.Яблонська, Г.Ковганич, С.Городинський, Г.Кравчук, Ю.Белова, К.Завірюха, М.Какарькін, Н.Українець, О.Гнатюк, О.Гаврилюк, Т.Носова, С.Огородник, М.Бевз, О.Сіренко, О.Колотуцький, В.Олексієнко, П.Коротун, В.Янчук, В.Осадчук, А.Добровольський, М.Мотруніч, В.Ярошенко, Г.Калетнік, Б.Аксельрод, Ю.Марчишин, В.Марчишин, О.Пушкар, І.Янчук, Т.Вощило, О.Олексієнко, В.Ільчук, М.Тарасюк, О.Романюк, В.Слінченко, І.Роздольський, С.Гальчак, М.Маценко, В.Демидюк, С.Побережець, А.Нікітішин, М.Повшедний, М.Янченко, Н.Янівець, В.Козачук, Л.Волинська, О.Килівник, В.Хмілівський, А.Прусак, Г.Апічук, І.Задніпрянець, С.Княжук, О.Княжук, І.Княжук, С.Соя, В.Асаулюк, А.Митюков, А.Савлук, В.Свиридюк, С.Дядусь, М.Куліш, Л.Мурлик, О.Лукашевич, В.Нагорняк, В.Павлик, І.Смаль, К.Вєтров, Г.Сіренко, В.Лавровський, М.Соборов, М.Лавровський, О.Харчук, О.Нікітишин, Л.Веретільна, В.Чорноуз, О.Мельник, С.Турбаніст, О.Павліченко, В.Лавренюк, Т.Палесік, Н.Никитюк, О.Малик, Н.Бурлака, О.Деркач, Л.Новіцька, М.Михальченко, М.Бердиш, А.Герасічкін, П.Антонюк, Н.Ільчишина, М.Малярчук, Т.Мельник, Н.Якубівська, С.Павлюк, В.Моргун, В.Гаврилюк, Ю.Карнаух, М.Павловський, О.Павловська, І.Турбаніст, І.Гордійчук, Т.Скарбовійчук, С.Скарбовійчук, В.Коріненко, Р.Щур, В.Никитюк, І.Медик, О.Віцінський, П.Шафранський, С.Волинський, В.Гаптенко, М.Гаптенко, О.Пожований, О.Свящук, М.Вайда, М.Мукоїд, В.Охріменко, З.Бутенко, А.Губа, Т.Довгополюк, Л.Міщук, Т.Синюченко, Л.Капітун, Н.Адаменко, Н.Плотніченко, священнослужителі міста і району та усім небайдужим погребищанам.

  Ще раз усім вдячний за багаторічну співпрацю та підтримку.

  З нагоди свята бажаю усім нам міцного здоров’я, терпіння, наснаги, мудрості, миру, добра та непорушної віри у щасливе майбутнє.

  Нехай зростає та процвітає наше рідне, улюблене місто, об’єднуючи всіх нас у згуртовану не байдужу громаду!

  Зі святом тебе, дорога погребищенська громадо!

  З Днем народження рідне місто!

  З глибокою повагою

  Погребищенський міський голова Анатолій Білик