Напередодні Дня місцевого самоврядування кореспондент газети «Колос» звернувся до міського голови Анатолія Білика на предмет його виконання передвиборчої програми, на що були надані вичерпні відповіді.

  Кор: В минулому році, ідучи на вибори міського голови було опубліковано вашу передвиборчу програму. Що конкретно зроблено із обіцяного?

  А.Білик: Реакцію кожної людини передусім приміряю до себе: які зміни я хочу відчути на посаді міського голови і наскільки моя програма є реальною. Я не обіцяв прокласти асфальт до кожної садиби, чи збудувати плавальний басейн. Але мінімальний набір благ цивілізації заслужив кожен. Так завдяки фінансовій децентралізації бюджет міста зріс, фактично його виконано в 2015 році на суму 7млн.105тис.грн, що становить 114%відсотки, і в минулому році ми розпочали масштабну компанію із ремонту вулиць міста, яку продовжили в 2016 році. За цих два роки вивезено щебеневої продукції 4500тонн. на загальну суму 800тисяч грн. Так відремонтовано вулиці Б.Хмельницького, Коцюбинського, Садова, Шевченка, Матросова, Залізнична, Лісна, Кам’янка, Нахімова та ряд інших .

  Хочу подякувати і жителям цих вулиць, які частину робіт профінансували із своєї кишені і також взяли участь у розгортанні щебеневої продукції на своїх вулицях. Так, на вулиці Матросова за участю голови ініціативної групи Губи А.Д. жителями розгорнуто щебінь, таку ж роботу організовано і по вулиці Богуна, де Гавришем В.В. благоустроєно дільницю вулиці, по вул. Молодіжна (голова вуличного комітету Сайдак В.П. та ряду інших. На вулиці Чкалова керівники фермерських сільгоспгосподарств Слободаюк В. І. та Гуменюк В.І. допомогли відремонтувати шляхове покриття на найбільш проблемних ділянках вулиці. В поточному році закінчено капітальний ремонт частини вулиці Коцюбинського та Щербакова (біля РЕМ). Прокладено нове асфальтобетонне покриття із влаштуванням водозливної каналізації, на що використано 1млн186т.грн. Розпочато і завершено реконструкцію системи опалення міського будинку культури по вул. Київській з встановленням теплогенератора на альтернативному паливі вартістю 185тис.грн. При допомозі області, районної ради та сільських бюджетів розпочато будівництво спорт майданчика зі штучним покриттям по вул. Шевченка, як розвиток спортивної інфраструктури в м. Погребище.

  Проектна вартість об’єкта 1млн 498т.грн. Виготовлено ПКД та придбано 10 камер відео спостереження на центральних вулицях міста. До 20 грудня 2016 р. плануємо запустити їх в експлуатацію з виведенням на пульт реагування в райвідділ поліції.

  Моєю мрією було розпочати нічне освітлення вулиць міста і не тільки центральних. Так в поточному році освітлено верхню та нижню частину вулиць П.Тичини, закінчено роботи по освітленню вулиць Вишнева і Київська, на що використано кошти з міського бюджету разом 863,5тис.грн.грн.

  Хочу відмітити роботу депутатського корпусу, їх активність та активність громадян міста, бо без їх підтримки наші зусилля, які спрямовані на поліпшення благоустрою міста були б марними.

  Наведу такий факт всі пам’ятають, як в літку 2015 року нагальна злива розірвала насипну земляну дамбу по вул. Кравченка (Левада) і занесла мулом вулиці, колодязі, та садиби громадян по вул. Суворова, Зелена Селянська. Також було замулено зливний колектор на цих вулицях. Спільними зусиллями вуличних комітетів, окремих громадян (В.Поліщук) виконкому міської ради та практичної допомоги фермерського господарства с. Гопчиця (Лісовий О.П., Лісовий О.Ю) біду було ліквідовано. Зокрема відновлено зливну водовідвідну мережу із встановленням на вулицях водопровідних бетонних труб, висипано та благоустроєно пошкодженні стихією дільниці вулиць, проведено очистку колодязів, висаджено захисні ряди дерев та та виконано ряд інших робіт.

  Також на постійному контролі дотримання чистоти і порядку на центральних вулицях міста, площі Героїв, в парку культури та відпочинку. Роботи виконуються приватною групою «Ошатність» (керівник В.Янчук). Нажаль можливості цієї групи обмежені, не тільки чисельністю, але й браком коштів, ми над цим питанням працюємо і в майбутньому розширимо їх діяльність на інших вулицях міста.

  Виконком міськради не стоїть осторонь проблем з водопостачання, із – за терміну використання обладнання(водогін побудований в 1959 р), постійно виникають аварійні ситуації на водогонах міста, виходять з ладу окремі артсвердловини. За минулий і поточний рік на закупівлю двигунів для свердловин та іншого обладнання, яке забезпечує стале водопостачання виділено з міського бюджету комунальному підприємству «Погребищекомунсервіс» 250тис. грн. Також проведено капітальний ремонт водопровідної лінії по вулиці Театральній, внаслідок чого значно поліпшено якість водопостачання, крім вулиці Театральної і домоволодіння вулиці Тракторної.

  З метою охоплення території міста надійним водопостачанням і розширення мережі водопровідних ліній міською радою розроблено програму і проект реконструкції водогонів із встановленням водонапірної башти та подано на участь в конкурсі у спільному зі Світовим банком інвестиційному проекті у галузі водопостачання та до державного фонду регіонального розвитку. Вартість проекту 4,5мл.грн.

  Кор: Анатолію Миколайовичу! Що зроблено за період Вашої каденції в галузі освіти?

  А.Білик В межах наших можливостей і не тільки фінансових постійну увагу надаємо вирішенню проблемних питань освіти.

  Згідно Бюджетного Кодексу України фінансування дошкільних закладів передано до районного бюджету відповідно і вилучено кошти із міського бюджету, але залишено можливість для міської ради додатково фінансувати дошкільні заклади .

  На практиці виходить слідуюче; в 2015 році на дитячі садочки виділено із районного бюджету 3млн 600тис.грн., що становило80% від потреби. В поточному році на їх утримання виділено з районного бюджету 3млн.964тис.грн., що становить 72% від потреби. Міська рада не зайняла позицію стороннього спостерігача а додатково виділила на утримання дошкільних закладів, а в нас їх три 1млн.535тис.грн.. Також за кошти міського бюджету збудовано опалювальний пункт в дошкільному закладі №3, по вул. Чернеча, закуплено обладнання та замінено в ДНЗ № 1 та ДНЗ №2 вікна на енергозберігаючі, встановлено нове котельне обладнання та багато чого іншого.

  З метою надання якісних освітянських послуг відкрито ще одну ясельну групу в дошкільному закладі в районі цукрового заводу, на що додатково із міського бюджету виділено в поточному році 350тисяч гривень.

  В минулому і поточному роках з міського бюджету виділено на ремонт покрівлі середньої школи №1 , 300 тис.грн., на харчування дітей в школах міста 350тис.грн., на перевезення дітей до місця навчання і до дому 170 тис.грн. Виділили на утримання амбулаторії первинної медичної допомоги , що на ст. Ржевуська - 40 000грн. та на закупівлю обладнання районній лікарні 30 000грн.

  Ми і надалі будемо виділяти кошти на утримання закладів освіти і медицини.

  Це моя принципова позиція, і спасибі депутатам і активу міста за підтримку.

  Кор.: ви постійно наголошуєте, що діяльність міської ради та її виконавчого комітету є прозорою. В чому це виражається?

  А.Білик: Я, щомісячно, публічно на сесіях міської ради звітую про виконання тих чи інших заходів. Витрати коштів міського бюджету є також «прозорими» для наших громадян вони постійно публікуються на сторінках вашої газети, і на сайті міської ради, де подаються звіти, куди і на що йдуть кошти із місцевого бюджету, тож будь-хто ввійшовши в інтернет, може про це дізнатись, зробити свої висновки. У нас є обов’язковим щоквартальні звіти про роботу завідуючих дошкільними навчальними закладами, завідуючої міським будинком культури, бібліотекою тощо.

  Кор.: Анатолію Миколайовичу! Жителі міста пам’ятають випадок із Львівським сміттям. Що конкретно зроблено, щоб цей прикрий інцидент не повторився?

  А.Білик: Так цей випадок запам’ятається мені на все життя, адже забрало здоров’я. На початку жовтня цього року перевізниками із м. Львова було, я б сказав по хамські висипане побутове сміття на центральному сміттєзвалищі та перед ним. Звичайно важко мені пояснити людям, що це було без погодження із міською радою, зі мною особисто.

  Добре розумію, що сьогодні я міський голова і відповідаю за все, що сталося на міській території «добре» і «недобре», тому із себе вини не знімаю, та все ж відповідальність і на тих, хто мене «підставив», хотіли вони цього чи ні.

  Спасибі активістам, які зуміли вистояти і створити перепону перевізникам, зобов’язавши вивезти «Львівське сміття» із Погребище.

  Цей випадок заставив нас по новому глянути на процес поводження з твердими побутовими відходами у місті. Так, центральне сміттєзвалище може прийняти на рік 8000тис. тон сміття, а фактично надходить на протязі року до 1000-1200т.- в межах 12-14%, така невелика кількість твердих побутових відходів зумовлена тим, що у місті побутові відходи вивозяться від багатоквартирних будинків, а їх 32 та частково транспортом групи «Ошатність» від приватних домоволодінь, решта побутових відходів населенням міста спалюється або викидаються на несанкціоновані стихійні сміттєзвалища, у лісові посадки та вибалки.

  Зрозуміло, що такий стан з ТПВ міську раду не може задовольнити, і виконавчим комітетом розроблено Програму інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами на 2017 -2020роки. На пленарному засіданні міської ради вищеозначену Програму та заходи з її виконання затверджено. Передбачається поступово перейти до роздільного збору сміття, закупити ще один сміттєвозний автомобіль та контейнера збудувати дорогу на сміттєзвалищі, та провести освітлення, закупити сортувальну лінію із пресувальним обладнанням тощо. Вартість цієї програми в межах 4,7млн.грн., із них допомога із обласного бюджету -3,5млн.грн, та все ж кошти – коштами, а найголовніше це культура та розуміння людей, що в своєму місті порядок і чистота залежить від нас самих. Чисте місто – нашими руками – це девіз для кожного Погребищанина.

  Кор: На території міста діють громадські організації, яка їх роль у місцевому самоврядуванні?

  А.Білик: Відповідь буде однозначною. Роль громадських організацій у житті міста дуже важлива. Зупинимось на окремих прикладах. Громадська організація «Рибалок ставка «Лисогірський» - голова В.І.Павліченко та Погребищенська організація «Українського товариства мисливців та рибалок» (Мукоїд М.Г.) відповідно взяли під свою опіку ставки «Лисогірський» та цукрового заводу, як і наслідок на цих ставках постійно розчищаються береги, розводиться риба, проводиться робота по недопущенню браконьєрського лову риби.

  Громадською молодіжною організацією «Спілка активних Погребищан» (керівник Яворська Юлія) активно проводиться робота із залучення молоді до різноманітних заходів це робота з благоустрою міста наприклад ними пофарбовано в кольори національного прапора та наведено належний порядок при в’їзді до міста із сторони шляху на Вінницю, також проводяться культурно – просвітницькі заходи у формі «флешмобу» та концертних виступів. Взагалі вони дуже активні і мені приємно з ними працювати.

  На жаль вони роблять добрі справи, а їх ровесники руйнують. За їх пропозиції та сприяння спонсорів і міськради було встановлено символ «Я люблю Погребище» біля приміщення міськради. Не довго тішилися погребищани цією ідеєю, три рази було побито ліхтарі які освічують стелу. Потрібно нам усім задуматися - Для кого це робиться?

  Кор: Міська рада дійсно займає активну позицію в забезпеченні життєдіяльності міста. А які плани на 2017 рік?

  А.Білик: Міською радою передбачається в наступному році вжити конкретних заходів із слідуючих питань:

  • продовжити ремонт шляхового покриття окремих вулиць міста;
  • провести реконструкцію вуличного освітлення;
  • продовжити будівництво спортивного майданчика – загальною вартістю до 1,5 млн.грн.
  • продовжити виконання робіт по обєкту будівництва «Будівництво пішохідної алеї та благоустрій прилеглої території по вул. Шевченка та Б.Хмельницького»;
  • провести капітальний ремонт площі Героїв;
  • сприяти інвестиційній компанії у спорудженні сонячної електростанції;
  • виготовити проект і збудувати опалювальний пункт ДНЗ №3.
  • будівництво та капітальний ремонт свердловини;
  • поточний ремонт пішохідного містка через р. Рось
  • впровадження системи збирання та сортування ТПВ.

  Кор: Анатолію Миколайовичу! Наближається свято – День місцевого самоврядування. Що побажаєте жителям міста?

  А.Білик: Найголовніше багатство міської ради, хоч це дещо пафосно звучить – громада і я не боюсь цього пафосу, адже якщо відкинути певні наші здобутки за останні роки, відбулося найголовніше, сформована громада, яка має почуття гордості за своє місто, маємо сектор громадських об’єднань, які є першими помічниками і разом з тим об’єктивними критиками. Решта і куцість бюджету, і невідповідність законодавства викликам часу – лише незначний бар’єр на шляху поступу нашого міста.

  Бажаю жителям міста міцного здоров’я, сімейного благополуччя та здійснення побажань. Миру нам усім і взаєморозуміння. Зі святом Громадо!