З початком нового сезону робіт на присадибних ділянках громадяни прагнуть придбати якісні та безпечні засоби захисту рослин, які дозволять їм отримати високий врожай городини належної якості.

  Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області рекомендує дотримуватись кількох правил, які дозволять городникам почуватись впевнено на ринку засобів захисту рослин.

  Відповідно до чинного законодавства засоби захисту рослин для населення можуть продаватися лише у спеціалізованих торгівельних приміщеннях, що відповідають нормам торгівлі непродовольчими товарами, в т.ч. санітарним вимогам. Працівники торгівельних закладів, які реалізують пестициди, повинні пройти спеціальну підготовку та мати при собі відповідний Допуск (Посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

  Категорично заборонена реалізація засобів захисту рослин у непристосованих приміщеннях або з рук на розкладних прилавках, у місцях стихійної торгівлі, через інтернет. У разі придбання пестицидів у таких продавців та встановлення неякісного товару, громадяни не зможуть пред’явити будь які претензії до продавця, адже він не має постійного місця торгівлі.

  На території України дозволена реалізація пестицидів і агрохімікатів, що зареєстровані в "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" та доповненнях до нього. Дізнатися про пестициди, які дозволені для використання як у полі, так і на присадибній ділянці можна на офіційному сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

  Звертаємо увагу, що для населення продаються лише пестициди із позначкою "для роздрібного продажу", пестициди без даної позначки не можуть продаватись у роздріб через мережу магазинів і вони не призначені для присадибного використання. Якщо у продажу є пестицид, що відсутній у переліку, вимагайте у продавця копію свідоцтва про реєстрацію даного хімікату, інакше - це контрафакт.

  Відповідно до статті 10 Закону України "Про пестициди і агрохімікати" кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування із зазначенням культур та об'єктів, для оброблення яких призначено пестициди і агрохімікати, способів, норм і кратності використання, термінів вичікування (для пестицидів), заборони та обмеження на застосування, способів і засобів знешкодження пестицидів та агрохімікатів, а також заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації аварійних ситуацій та їх наслідків, заходів надання першої медичної допомоги у разі отруєння.

  Слідкуйте, щоб термін придатності пестициду, який вказується на упаковці, не був прострочений.

  Агрохімічні компанії не фасують засоби захисту рослин у скляну тару, ампули, не випускають їх в таблетках і капсулах - це контрабандні або фальсифіковані засоби захисту рослин.

  При наявності сучасних методів підробок надзвичайно важко візуально їх визначити, однак, зовнішньою ознакою фальсифікату можуть бути невідповідна тара та етикетка, відсутність інформації, передбаченої законодавством, помилки при написанні назви препарату та діючої речовини, відсутність захисного маркування, не заявлені препаративні форми тощо. На жаль, знання цих ознак не гарантує захисту від підробок. Сучасні "ділки" стають більш досвідченими і застосовують масу зусиль, щоб зовнішні ознаки фальсифікату якомога більше були схожі на оригінальний продукт.

  Крім того, на ефективність пестициду можуть впливати умови його перевезення та зберігання, що неможливо відстежити. Варто уникати купівлі засобів захисту рослин у неспеціалізованих магазинах, на стихійних ринках або випадкових людей, без наявної копії сертифікату якості, касового або товарного чеку, що підтверджує купівлю товару із зазначенням інформації про продавця, найменування, ціни та кількості товару, дати продажу.

  Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області закликає покупців бути обачними і завжди пам’ятати про власну безпеку і безпеку оточуючих, що будуть споживати вирощену продукцію.

  Погребищенське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області