19 квітня 2021 року в гідрологічному заказнику на початку р. Рось «Зелені криниці» відбулась « Подільська побратимська толока» за участі керівництва Погребищенської міської ради.

  Організатором заходу виступила громадська організація Рух «Український діалог» за зміцнення національної єдності, яка провела підготовчі роботи за підтримки та безпосередньої участі міської ради.

  В акції взяли участь представники Вінницької обласної ради, громадських організацій з Вінниччини: «Молода Подільська Січ», обласного молодіжного центру «Квадрат», козацтва, Руху, краєзнавці, митці, громадяни.

  Відкриваючи захід, Погребищенський міський голова Сергій Волинський привітав його учасників, наголосивши, що головним обличчям, візитною карткою кожного краю є його культурно-історична особливість з найкращими місцями та представниками, що уособлюють в цілому своєрідний бренд. Такі бренди має і наш - Надросянський край. Історія наша – то сувій легенд і переказів, ратна і трудова слава, таке рясне сузір’я знаменитостей, що про них можна розповідати до безконечності.

  Але головним брендом нашої Погребищенської громади є річка, яка має сакральну назву Рось, на берегах та притоках якої і розкинулася наша громада. Сьогодні її початок та верхів’я є одним із мальовничих місць Вінниччини.

  «Перші згадки про древній Надросянський край датуються 1148 роком. Погребищани є нащадками слов’янського племені «РОСИЧІВ», які згадуються в «Слове о полку Игореве», що кочували по мальовничих берегах річки Рось. В стародавніх літописах цю річку називали Русь. Саме ці племена стали ядром Київської Русі», - зазначив Сергій Волинський. Завершуючи невеличкий екскурс в історичне минуле нашого Погребищенського краю, він побажав всім учасникам толоки невичерпного оптимізму, доброго здоров’я, благополуччя, щастя і нових творчих злетів у вашій благородній справі.

  Після виступів інших учасників громадської толоки священники Православної церкви України освятили нове джерело у витоках Росі. Освячення продовжилось піснею «Повій, вітре, на Вкраїну» у виконанні «Золотого голосу Поділля», фіналіста другого сезону «Голосу країни» Олександра Онофрійчука.

  Захід завершився закладенням парку Козацької слави імені Максима Кривоноса із саджанців горіха та інших дерев і кущів.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради