14 квітня 2021 року Погребищенський міський голова Сергій Волинський зустрівся з ініціативною групою мешканців села Бабинці. В зустрічі брали участь секретар міської ради Петро Шафранський, начальник відділу правового та кадрового забезпечення Василь Андрійчук, начальник відділу регулювання земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища Дмитро Мельничук, головний редактор газети «Колос» Микола Маценко.

  Члени ініціативної групи повідомили, що в ніч з 10 на 11 квітня 2021 року було розоране невідомими особами громадське пасовище, на якому минулого року за кошти мешканців села на площі біля 7 га проведено роботи з удобрення та висівання багаторічних трав. «Ми виживаємо за рахунок корів, яких в селі у людей більше ста. А вони – ті що це зробили, нас фактично позбавили пасовища. І якщо вони нам не повернуть втрачені кошти, ми вимушені будемо пасти корів на тих землях, які вони незаконно захопили і обробляють давно», - наголосив один із членів ініціативної групи.

  Міський голова Сергій Волинський повідомив учасників зустрічі, що після отримання інформації про зазначену подію уповноваженою особою Погребищенської міської ради в порядку, визначеному ст.214 КПК України, підготовлено та направлено звернення щодо виявленого факту самовільного використання землі до Немирівської окружної прокуратури, Погребищенського сектору поліцейської діяльності №2 відділу поліції №4 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області та Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

  Начальник відділу правового та кадрового забезпечення Василь Андрійчук проінформував, що за результатами розгляду звернення міської ради до правоохоронних органів відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст.197-1 ч.1 Кримінального кодексу України, тобто самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику. Дані про скоєння вказаного злочину внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Липовецьким відділенням Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області розпочато досудове слідство. З метою недопущення тяганини чи інших порушень інтересів громади в ході досудового розслідування керівництво міської ради приділяє постійну увагу стану досудового слідства у зазначеному провадженні, використовуючи передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України повноваження та права.

  Начальник відділу регулювання земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища Дмитро Мельничук довів інформацію щодо правового статусу цієї земельної ділянки.

  Сергій Волинський запевнив представників мешканців села Бабинці, що в межах своєї компетенції сприятиме якнайшвидшому розгляду даного протиправного факту та здійснюватиме належний контроль за розглядом даного питання правоохоронними органами та Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи