Шановні жителі громади!

  Виконавчий комітет Погребищенської міської ради попереджає про сувору заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів, розпалювання багаття в лісових масивах та спалювання стерні на полях та сільськогосподарських угіддях

  Щороку на весні та восени розпочинається сезон паління листя, сухої трави, стерні, хмизу, очерету, інших рослинних решток, а також розведення багать в лісових масивах і на територіях, які знаходяться біля лісу, проведення вогневих очисток у смугах відводу автомобільних доріг, що межують з лісовими насадженнями та сільгоспугіддями, а також спалювання рослинних залишків безпосередньо на полях та сільськогосподарських угіддях.

  Всі ці заходи не лише не несуть ніякої користі, а й завдають величезної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Під час спалювання рослинних решток виділяються шкідливі канцерогенні сполуки, оксиди азоту, важкі метали, що спричиняють респіраторні захворювання, алергії, значно підвищують ризик виникнення онкологічних хвороб. Окрім загрози людському здоров’ю, спалювання рослинних решток шкодить навколишньому середовищу, адже вогнем знищуються кладки та гнізда птахів, гинуть тварини (зайці, їжаки, земноводні та дрібні гризуни), комахи і мікроорганізми, що беруть участь у процесі грунтоутворення. Крім того спалювання стерні та рослинних залишків на полях та сільськогосподарських угіддях призводить до руйнування родючого шару грунту та вітрової ерозії.

  Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. За це передбачено адміністративну, а в особливих випадках і кримінальну відповідальність.

  Звертаємо увагу, що 13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яким зокрема внесено зміни до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до ухваленого Закону сума штрафу за дане правопорушення зросла у 18 разів і наразі становить відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн) і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн) і на посадових осіб – від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн).

  Відповідно до пункту 8.2.12. Правил благоустрою м. Погребище затверджених 10 сесією 6 скликання від 20.09.2011року № 54, особи, які спалюватимуть рослинні рештки, сміття і інші побутові відходи будуть притягуватися до адміністративної відповідальності за статтею 152 Адміністративного Кодексу України, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

  У зв’язку з вище зазначеним, виконавчий комітет Погребищенської міської ради звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

  Виконавчий комітет міської ради