Проведення сільськогосподарських робіт, під час яких використовуються засоби захисту рослин, пов’язане із багатьма ризиками, серед яких найнебезпечніші – ураження пестицидом працівника, що безпосередньо працює із ним, ураження пестицидом інших сільськогосподарських угідь, отруєння бджіл, які належать іншим господарникам або приватним особам та ін. Обізнаність з порядком їх застосування є дуже важливим як для громадян, так і для працівників та керівників суб’єктів господарювання. Порушення регламентів застосування пестицидів може призвести до тяжких наслідків, які можуть тягнути за собою судові позови та відшкодування, адміністративну і кримінальну відповідальність.

  На Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області покладено функції проведення спеціальної підготовки (навчання) з питань безпечного виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами для осіб, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними. За результатами проведеного навчання, а також за наявності медичної книжки з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я працівник отримає Допуск (Посвідчення). Порядок одержання допуску (посвідчення) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.09.1995 №746 і визначає умови одержання особами, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, допуску (посвідчення) і поширюється на всі галузі виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати. Наявність у працівника відповідного допуску (посвідчення) передбачено вимогами частини другої статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», абз. 7 частини першої статті 16 та абз. 4 частини другої статті 18 Закону України «Про захист рослин», Державних санітарних правил ДCанПіН 8.8.1.2.001-98, іншими нормативно-правових документами.

  З питань порядку проведення спеціальної підготовки та видачі Допуску (Посвідчення) просимо звертатись до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за тел. (0432) 46-46-47.

  Ще->