2 лютого 2021 року в Погребищенській центральній лікарні відбулася підсумкова медична рада КП «Погребищенська центральна лікарня» із питання результатів діяльності закладу у 2020 році та актуальних завдань щодо забезпечення його подальшого функціонування.

  В роботі медичної ради взяли участь Погребищенський міський голова Сергій Волинський, його перший заступник Євген Потучек-Запольський, секретар міської ради Петро Шафранський.

  Були підведені підсумки роботи медичного закладу в умовах пандемії, зокрема кожного відділення лікарні. Із інформаціями щодо роботи виступили завідуючі відділеннями КП «Погребищенська центральна лікарня»: Василь Нівінський, Петро Зозуля, Ірина Косовська, Віктор Куць, Таміла Мадей, Тамара Шульгань.

  Відмічено, що в умовах пандемії коронавірусу Погребищенська центральна лікарня продовжувала надавати всю необхідну допомогу населенню, були зосереджені зусилля всього медичного персоналу та адміністрації на підвищенні якості надання медичних послуг, ефективному використанні наявних кадрових, фінансових та матеріальних ресурсів.

  На сьогодні Погребищенською ЦЛ перезаключаються договори з Національною службою здоров’я України по пакетах медичних гарантій, а саме «Амбулаторно-поліклінічна допомога», «Хірургічна стаціонарна допомога з оперативним втручанням», «Стаціонарна допомога без оперативних втручань», «Допомога при пологах», «Фіброгастроскопія та колоноскопія», «Нагляд за вагітними в умовах жіночої консультації» та метадонова програма. Вимоги до надання послуг згруповані в пакети медичних послуг. Пакет медичних послуг складається, власне, з медичних послуг, до яких застосовується єдиний опис щодо специфікації послуг і до надання яких встановлюються єдині умови надання таких послуг. Також, всі послуги, що включені до пакету, будуть оплачені з використанням єдиного типу тарифу.

  Обов’язковими умовами для укладення договорів з НСЗУ залишаються:

  • автономізація закладу (перетворення в комунальне некомерційне/казенне підприємство);
  • комп’ютеризація закладу (встановлення комп’ютерів або інших технічних засобів, наприклад планшетів, смартфонів тощо);
  • підключення закладу до ЦБД ЕСОЗ через обраний МІС;
  • наявність у закладу діючої ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • підписання договору з Національною службою здоров’я України.

  Згідно умов закупівлі медичних послуг всі пакети, які мають бути заключені КП Погребищенською центральною лікарнею, відповідають умовам НСЗУ, згідно табеля оснащення, спеціалізації та кількості фахівців.

  Що стосується пакету «Допомога при пологах», то є проблема з його заключенням через відсутність спеціалістів, які необхідні для виконання вимог НСЗУ - 2 лікарів анестезіологів, лікаря-неонатолога, які мають працювати за основним місцем роботи в пологовому відділенні.

  Погребищенський міський голова Сергій Волинський, виступаючи перед учасниками медичної ради наголосив, що основним завданням медичних працівників громади та міської влади на 2021 рік залишається підвищення якості надання медичних послуг, покращення матеріально-технічної бази.

  Він зазначив, що на найближчій сесії міськради планується виділити із міського бюджету 818 тис. грн. для пологового відділення. «На протязі останніх років на фінансування медичної галузі громади щороку виділялось із місцевого бюджету 8-9 млн. грн.», - наголосив Сергій Волинський і запевнив усіх присутніх в тому, що і у 2021 році міською владою буде докладено максимум зусиль для збереження існуючої структури КП «Погребищенська центральна лікарня».

  Секретар Погребищенської міської ради Петро Шафранський, у свою чергу, зазначив, що з метою підтримки медичної галузі міською радою прийнято медичну програму «Майбутнє Надросся у збереженні здоров’я його громадян». Він висловив жаль з приводу того, що вимоги, які на сьогодні ставляться в рамках медичної реформи, не враховують поправку на кількість населення в таких малочисельних громадах як наша, і нормативи надання медичних послуг, які НЦЗУ оплачує, однакові, як у м. Київ, Дніпро тощо. «Звичайно, міська влада і надалі працюватиме над покращенням матеріально-технічної бази. Але саме важливіше для нас, це збереження вас - лікарів» - наголосив Петро Шафранський.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради