Сьогодні, 15 лютого, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, та у 32-ту річницю завершення виведення радянських військ із Афганістану керівництво Погребищенської громади, воїни – інтернаціоналісти, рідні загиблих, представники Погребищенського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки вшанували українських військових, які брали участь у бойових діях та миротворчих місіях на території інших держав.

  Після покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам – афганцям Погребищенський міський голова Сергій Волинський, звертаючись до учасників заходу, зазначив, що з кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років локальних воєн та конфліктів. Але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, чесності, високого морального духу, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

  На сьогодні в нашій громаді загін учасників таких подій, у тому числі миротворчих місій, нараховує понад 100 воїнів-інтернаціоналістів.

  «У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани вам, воїни – інтернаціоналісти, які з честю виконали свій військовий обов’язок.

  Понад три тисячі українських військовослужбовців не повернулися живими з Афганської війни, з них 6 - наших земляків: Іващук Василь Іванович, Іщук Віктор Васильович, Кумчак Іван Андрійович, Мельник Євгеній Олександрович, Харченко Олександр Миколайович, Шевчук Олександр Васильович. Сьогодні Україна виборює свою незалежність та цілісність у війні з колись братським народом. Героїчність та патріотизм захисників минулого переплелась зі свідомістю, чесністю та хоробрістю тих військових, які тримають лінію оборони зараз», - наголосив Сергій Волинський.

  Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів.

  За убієнними у локальних війнах в культових закладах громади відбулися поминальні панахиди та заупокійні богослужіння.

  Відділ організаційної та інформаційної роботи міської ради